Tata Nano: superlevné auto půjde do Evropy

Na počátku roku představila indická automobilka Tata svůj ultralevný vůz Nano, který se pyšnil cenovkou 2 500 dolarů. Nebudeme si nic nalhávat a prozradíme rovnou, že cena se na výsledku podepsala. Vše je maximálně jednoduché, účelné a auto si prostě na nic nehraje.

Tip: Představení Tata Nano naleznete zde.

A i když mělo jít původně o auto pro vybrané nenáročné trhy, Tata Nano se nakonec podívá i do Evropy. Dle automobilky by k tomu mělo dojít v roce 2012 a to s příchodem nové generace, která bude vyvíjena ve dvou verzích. První z nich opět velmi jednoduchá s velmi nízkou cenou a druhá pak o trochu modernější, aby dokázala splnit homologační parametry pro prodeje např. v Evropské Unii.

Dá se ovšem očekávat, že evropský model již nebude stát pod padesát tisíc, jelikož vozy budou muset plnit přísnější emisní limity (v roce 2012 Euro 5), bezpečnostní limity apod. Ovšem i přes tato omezení by se cena neměla přehoupnout přes 100 000 Kč, což je cena velmi příjemná a pro vůz, který by měl sloužit např. pro ježdění po městě velmi dobrá.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tata Nano

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků