Tata Nano: superlevné auto půjde do Evropy

Na počátku roku představila indická automobilka Tata svůj ultralevný vůz Nano, který se pyšnil cenovkou 2 500 dolarů. Nebudeme si nic nalhávat a prozradíme rovnou, že cena se na výsledku podepsala. Vše je maximálně jednoduché, účelné a auto si prostě na nic nehraje.

Tip: Představení Tata Nano naleznete zde.

A i když mělo jít původně o auto pro vybrané nenáročné trhy, Tata Nano se nakonec podívá i do Evropy. Dle automobilky by k tomu mělo dojít v roce 2012 a to s příchodem nové generace, která bude vyvíjena ve dvou verzích. První z nich opět velmi jednoduchá s velmi nízkou cenou a druhá pak o trochu modernější, aby dokázala splnit homologační parametry pro prodeje např. v Evropské Unii.

Dá se ovšem očekávat, že evropský model již nebude stát pod padesát tisíc, jelikož vozy budou muset plnit přísnější emisní limity (v roce 2012 Euro 5), bezpečnostní limity apod. Ovšem i přes tato omezení by se cena neměla přehoupnout přes 100 000 Kč, což je cena velmi příjemná a pro vůz, který by měl sloužit např. pro ježdění po městě velmi dobrá.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tata Nano

 

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků