Tango: Řešení pro přeplněné cesty (?)

V dnešním článečku nahlédneme do budocnosti, přesněji řečeno na automobil, který vyřeší problematiku přeplněných silnic. Alespoň to tvrdí jeho stvořitelé.
Tango: Řešení pro přeplněné cesty (?)
Předpokládá se, že Tango přijde do prodeje příští rok. Svůj původ má, jak jinak, ve Spojených  státech amerických. 

Tango měří pouhých 38 palců, tedy cca 97 centimetrů a nabízí místo pro dva Klepněte pro větší obrázekcestující, kteří však vzhledem k vnější šířce sedí za sebou. Na silnici však ve srovnání s klasickými auty zabere méně než polovinu místa, což podle jeho autorů znamená, že je možné zvýšit kapacitu silnic až dvakrát. Vynálezce Richard Woodbury dále uvedl, že je Tango postaveno na technologii elektrických dragsterů. Proto se také předpokládá, že zrychlí z 0 na 100 km/h za méně než 4 vteřiny.

Podle Woodburyho je Tango připraveno provést největší revoluci ve světové dopravě od dob legendárního Fordu T. Téčko však mělo jednu podstatnou výhodu – bylo dostupné široké veřejnosti, což se o Tangu za 70 000 dolarů (cca 2,6 milionu Kč) rozhodně říci nedá. A to nehovoříme o malé praktičnosti a pravděpodobně značné nestabilitě tohoto zvláštního vozítka.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků