Tango: Řešení pro přeplněné cesty (?)

V dnešním článečku nahlédneme do budocnosti, přesněji řečeno na automobil, který vyřeší problematiku přeplněných silnic. Alespoň to tvrdí jeho stvořitelé.
Tango: Řešení pro přeplněné cesty (?)
Předpokládá se, že Tango přijde do prodeje příští rok. Svůj původ má, jak jinak, ve Spojených  státech amerických. 

Tango měří pouhých 38 palců, tedy cca 97 centimetrů a nabízí místo pro dva Klepněte pro větší obrázekcestující, kteří však vzhledem k vnější šířce sedí za sebou. Na silnici však ve srovnání s klasickými auty zabere méně než polovinu místa, což podle jeho autorů znamená, že je možné zvýšit kapacitu silnic až dvakrát. Vynálezce Richard Woodbury dále uvedl, že je Tango postaveno na technologii elektrických dragsterů. Proto se také předpokládá, že zrychlí z 0 na 100 km/h za méně než 4 vteřiny.

Podle Woodburyho je Tango připraveno provést největší revoluci ve světové dopravě od dob legendárního Fordu T. Téčko však mělo jednu podstatnou výhodu – bylo dostupné široké veřejnosti, což se o Tangu za 70 000 dolarů (cca 2,6 milionu Kč) rozhodně říci nedá. A to nehovoříme o malé praktičnosti a pravděpodobně značné nestabilitě tohoto zvláštního vozítka.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků