Tango: Řešení pro přeplněné cesty (?)

V dnešním článečku nahlédneme do budocnosti, přesněji řečeno na automobil, který vyřeší problematiku přeplněných silnic. Alespoň to tvrdí jeho stvořitelé.
Tango: Řešení pro přeplněné cesty (?)
Předpokládá se, že Tango přijde do prodeje příští rok. Svůj původ má, jak jinak, ve Spojených  státech amerických. 

Tango měří pouhých 38 palců, tedy cca 97 centimetrů a nabízí místo pro dva Klepněte pro větší obrázekcestující, kteří však vzhledem k vnější šířce sedí za sebou. Na silnici však ve srovnání s klasickými auty zabere méně než polovinu místa, což podle jeho autorů znamená, že je možné zvýšit kapacitu silnic až dvakrát. Vynálezce Richard Woodbury dále uvedl, že je Tango postaveno na technologii elektrických dragsterů. Proto se také předpokládá, že zrychlí z 0 na 100 km/h za méně než 4 vteřiny.

Podle Woodburyho je Tango připraveno provést největší revoluci ve světové dopravě od dob legendárního Fordu T. Téčko však mělo jednu podstatnou výhodu – bylo dostupné široké veřejnosti, což se o Tangu za 70 000 dolarů (cca 2,6 milionu Kč) rozhodně říci nedá. A to nehovoříme o malé praktičnosti a pravděpodobně značné nestabilitě tohoto zvláštního vozítka.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků