Tango 600: elektrické vozítko do města, stovka za 4 s

Malé úzké auto Tango 600 by mělo být ideálním dopravním prostředkem do přeplněných velkoměst a díky kompaktním rozměrům (cca 2,5 x 1 x 1,5 m) se s ním bude dobře parkovat. První výrobní zakázka obsahuje 100 kusů vozítek Tango, mezi první zákazníky patří filmový herec George Clooney, který za Tango zaplatil 85 tis. dolarů. Na výrobě se podílela britská společnost Prodrive, specialista na sportovní vozy, a americká firma Commuter Cars Corporation (CCC).

Tango 600, malé dvoumístné vozítko, kde pasažéři sedí za sebou, má karosérii z uhlíkových vláken a díky lehké konstrukci dokáže se svým elektrickým pohonem vystřelit z nuly na stovku za pouhé 4 s. Maximální rychlost je podle Gizmag.com velmi slušných 240 km/h. Baterie je položena v podstatě na podlaze z důvodu maximálního snížení těžiště. Dva elektromotory pohání zadní kola.

Tango teď čeká na ohlas široké veřejnosti, ale je jasné, že malá vozidla s ekologickým pohonem budou potřeba, zásoby ropy se postupně snižují. Při sériové výrobě by mohla konečná cena pro zákazníky klesnout až na hranici 20 tisíc dolarů, tedy nějakých 500 tisíc korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků