Tango 600: elektrické vozítko do města, stovka za 4 s

Malé úzké auto Tango 600 by mělo být ideálním dopravním prostředkem do přeplněných velkoměst a díky kompaktním rozměrům (cca 2,5 x 1 x 1,5 m) se s ním bude dobře parkovat. První výrobní zakázka obsahuje 100 kusů vozítek Tango, mezi první zákazníky patří filmový herec George Clooney, který za Tango zaplatil 85 tis. dolarů. Na výrobě se podílela britská společnost Prodrive, specialista na sportovní vozy, a americká firma Commuter Cars Corporation (CCC).

Tango 600, malé dvoumístné vozítko, kde pasažéři sedí za sebou, má karosérii z uhlíkových vláken a díky lehké konstrukci dokáže se svým elektrickým pohonem vystřelit z nuly na stovku za pouhé 4 s. Maximální rychlost je podle Gizmag.com velmi slušných 240 km/h. Baterie je položena v podstatě na podlaze z důvodu maximálního snížení těžiště. Dva elektromotory pohání zadní kola.

Tango teď čeká na ohlas široké veřejnosti, ale je jasné, že malá vozidla s ekologickým pohonem budou potřeba, zásoby ropy se postupně snižují. Při sériové výrobě by mohla konečná cena pro zákazníky klesnout až na hranici 20 tisíc dolarů, tedy nějakých 500 tisíc korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků