Taky Kia chystá velké elektrické SUV. Koncept EV9 představí už ve čtvrtek

Nové SUV bude zastávat pozici elektrické vlajkové lodě značky.

Pod střechou Hyundai Motor Group pokračují s elektrickou ofenzivou. Nedlouho po upoutávce Hyundaie na koncept nového elektrického SUV SEVEN (vize produkčního Ioniqu 7) se ozývá ve stejném duchu také sesterská Kia. Její velké elektrické SUV dostane označení EV9 a ve formě konceptu se nám ukáže už 11. listopadu.

S upoutávkou naznačující tvary SUV zde vlastně máme identický scénář jako v případě uvedení sourozenců Hyundaie Ioniq 5 a Kie EV6. V tomto směru tedy rovněž Kia EV9 využije stejnou techniku s platformou E-GMP, ve výsledku se ale budou obě korejská SUV na baterky podstatně lišit designem.

Jakožto elektrická vlajková loď značky by mělo EV9 nabídnou až sedmimístný interiér a samozřejmě všechny poslední hi-tech vychytávky. Zahraniční zdroje přirovnávají možnou velikost SUV k americkému modelu Telluride (k mání i v Česku). Jistotou je každopádně 800V architektura pro rychlé nabíjení.

Pokud Kia využije stejné konfigurace elektrického ústrojí jako Hyundai u chystaného Ioniqu 7, mělo by EV9 využít také novou generaci baterie o kapacitě 100 kWh, přičemž varianta modelu s dvojicí elektromotorů pro pohon všech kol by nabídla systémový výkon okolo 230 kW (313 koní). Na více informací ale zřejmě nebudeme čekat dlouho.

Galerie doplněna o modely Kia EV6 a Telluride .

Kia

Nejstarší korejská automobilka Kia byla založena v roce 1944, automobily začala ale vyrábět až v roce 1974. Do společnosti po jejím bankrotu vstoupil v roce 1998 Hyundai.

Automobilka své vozy vyrábí i v továrnách v Česku a na Slovensku, mimo jiné i Kia Ceed.

Kia Picanto • Kia Rio •​ Kia Ceed •​ Kia Sportage •​ Kia Sorento •​ Kia Stonic •​ Kia e-Soul •​ Kia Niro

Diskuze (19) Další článek: Toyota Yaris se už konečně vyrábí i v Kolíně. Jako první sjel z linky rudý hybrid

Témata článku: , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz