Takto vypadá Renault Arkana v úplném základu. Rusové po něm přesto šílí

Renault Arkana má být dostupnou cestou do kategorie stylových „SUV kupé“. Nejnovější fotky z Ruska však dokazují, že v úplně základní výbavě už takovou parádu nenadělá.

Není pochyb, že nový model Arkana je pokusem Renaultu přivést na trh dostupnou alternativu dnes populárních „SUV kupé“, přesněji ve velikosti obdobné například BMW X4 či Mercedesu GLC kupé. Prvním útočištěm mimo prémiovou třídu se stalo Rusko, kde má být Arkana prodejním hitem, a to rovněž v případě, že v nižší výbavě novinka ony proklamované stylové body razantně ztrácí.

Renault Arkana už oficiálně. Stylové SUV kupé za lidovou cenu vypadá skvěle

Renault Arkana už oficiálně. Stylové SUV kupé za lidovou cenu vypadá skvěle

Propagačním fotkám, kde se Arkana ukazuje v plné výbavě, tak nyní zajímavě kontrastují záběry jednoho z prvních kousků v základní výbavě Life, které se objevily na stránkách RNews.cz. Není pochyb, že v nepříplatkovém černém laku, bez chromovaných doplňků a na standardních hliníkových kolech působí SUV trochu fádně. A interiér na tom není o moc lépe.

Kabině pochopitelně vedou šedé plasty, záslepky tlačítek příplatkové výbavy a malinký displej autorádia s Bluetooth handsfree a možností vstupů USB a AUX. Jak vypadá Arkana uvnitř v takzvaně „plné palbě“, se můžete podívat ve zbytku galerie. V základu nicméně nechybí klimatizace, elektrická okna vpředu i vzadu, vyhřívaná zrcátka, nastavitelný volant, asistent pro rozjezd do kopce nebo full LED světlomety.

Jak by vypadal nový Renault Clio Grandtour? Možná takhle, stejně ale máte smůlu

Jak by vypadal nový Renault Clio Grandtour? Možná takhle, stejně ale máte smůlu

Výbava Life pak v Rusku spoléhá na kombinaci atmosférické šestnáctistovky o výkonu 85 kW (115 koní), automatické převodovky CVT či pětistupňového manuálu a pohonu předních kol. RNews.cz uvádí, že verze s manuálem přijde v Rusku na v přepočtu 365.000 Kč, přičemž s automatem je o asi 20.000 dražší.

V Arkaně a ruském trhu (další trhy mají následovat, s ČR to ovšem není stále jisté) však Renault uviděl správný potenciál. Novinka se totiž prodává s obrovským zájmem. S velkou poptávkou tak prý došlo ke zdražení vozu a tamní zastoupení Renaultu dokonce spustilo možnost objednání vozu on-line. Což je pro Renault úplné prvenství.

Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT: Zákaznicí, koukejte. Konkurenti, učte se!

SsangYong Korando 1.6XDI 4x4 AT

Naftový motor, automatická převodovka, pohon všech kol a více než slušná výbava. Korando je na souboj s evropskými konkurenty perfektně připraveno.

14.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 41 příspěvků