Takto skončilo Audi R8 po těžké bouračce v Itálii. I tohle je možné přežít

Stačil silný náraz do správného místa a supersportovní Audi R8 skončilo po bouračce doslova na dva kusy.

Hrozivě vypadající nehoda se odehrála tuto sobotu na horské silnici v severní Itálii, jen kousek od rakouských hranic. Na mokré klikaté cestě se zde střetl Volkswagen Multivan s Audi R8. Z dvojice vozů ovšem šedě zbarvený supersport odešel zdaleka nejhůře.

Okolnosti nehody jsou zatím vyšetřovány. Naráz však byl tak silný či dobře mířený, až se druhá polovina Audi s jeho uprostřed uloženým desetiválcem kompletně oddělila od kabiny vozu. Volkswagen, který lze na fotkách vidět pouze částečně, si na druhou stranu odnesl zdemolovanou příď.

Řidič dodávky utopil Porsche Speedster v kanálu. V neštěstí měl i trochu štěstí

Řidič dodávky utopil Porsche Speedster v kanálu. V neštěstí měl i trochu štěstí

U těžkých nehod supersportů ovšem není překvapením, že se zadní část s motorem oddělí od kabiny vozu. Šasi a rámy jsou za tímto účelem navrhovány a při deformaci prostřední části vozu se motorová část, nejčastěji náchylná k požáru, z bezpečnostních důvodů utrhne od kabiny. 

Ačkoliv se mohou následky bouračky zdát děsivé, podle novin Südtirol News se naštěstí oběma řidičům nestalo nic vážného a byli do místní nemocnice převezeni jen s lehkými zraněními. Hasičům poté trvalo asi dvě hodiny, než místo činu zabezpečili a znovu otevřeli k průjezdu.

Za volantem Porsche Cayenne Coupé: Podvozek už zase čaruje a kouzlí!

Porsche Cayenne Coupé (první svezení)

Méně auta, praktičnosti i místa na zadních sedadlech, ale zato s vyšší cenou. To je ve zkratce druhá karosářská verze modelu Cayenne s poněkud nepatřičným přídomkem Coupé, která právě zakotvila na českém trhu. Ideální příležitost svézt se…

dnes | Miro Mihálik | 9 příspěvků
TEST Range Rover Evoque P250: Stojí tvrdohlavý nezmar za skoro 2 miliony?

Range Rover Evoque P250

Range Rover si prostě nedá říct a i do městského crossoveru nabízí všemožnou výbavu do terénu. Je tolik kilogramů navíc opravdu potřeba? A poradí si s tím mild-hybridní pohon?

21.  7.  2019 | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 11 příspěvků