Takto skončilo Audi R8 po těžké bouračce v Itálii. I tohle je možné přežít

Stačil silný náraz do správného místa a supersportovní Audi R8 skončilo po bouračce doslova na dva kusy.

Hrozivě vypadající nehoda se odehrála tuto sobotu na horské silnici v severní Itálii, jen kousek od rakouských hranic. Na mokré klikaté cestě se zde střetl Volkswagen Multivan s Audi R8. Z dvojice vozů ovšem šedě zbarvený supersport odešel zdaleka nejhůře.

Okolnosti nehody jsou zatím vyšetřovány. Naráz však byl tak silný či dobře mířený, až se druhá polovina Audi s jeho uprostřed uloženým desetiválcem kompletně oddělila od kabiny vozu. Volkswagen, který lze na fotkách vidět pouze částečně, si na druhou stranu odnesl zdemolovanou příď.

Řidič dodávky utopil Porsche Speedster v kanálu. V neštěstí měl i trochu štěstí

Řidič dodávky utopil Porsche Speedster v kanálu. V neštěstí měl i trochu štěstí

U těžkých nehod supersportů ovšem není překvapením, že se zadní část s motorem oddělí od kabiny vozu. Šasi a rámy jsou za tímto účelem navrhovány a při deformaci prostřední části vozu se motorová část, nejčastěji náchylná k požáru, z bezpečnostních důvodů utrhne od kabiny. 

Ačkoliv se mohou následky bouračky zdát děsivé, podle novin Südtirol News se naštěstí oběma řidičům nestalo nic vážného a byli do místní nemocnice převezeni jen s lehkými zraněními. Hasičům poté trvalo asi dvě hodiny, než místo činu zabezpečili a znovu otevřeli k průjezdu.

Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

dnes | Miro Mihálik
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 33 příspěvků
Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT (minitest)

Zavazadlový prostor větší než u dosavadního lídra kategorie, příznivá cena a úsporný naftový motor. Kia Ceed SW tahá trumfy z rukávu jeden za druhým.

14.  3.  2019 | Vladimír Kadera | 65 příspěvků