Takto skončilo Audi R8 po těžké bouračce v Itálii. I tohle je možné přežít

Stačil silný náraz do správného místa a supersportovní Audi R8 skončilo po bouračce doslova na dva kusy.

Hrozivě vypadající nehoda se odehrála tuto sobotu na horské silnici v severní Itálii, jen kousek od rakouských hranic. Na mokré klikaté cestě se zde střetl Volkswagen Multivan s Audi R8. Z dvojice vozů ovšem šedě zbarvený supersport odešel zdaleka nejhůře.

Okolnosti nehody jsou zatím vyšetřovány. Naráz však byl tak silný či dobře mířený, až se druhá polovina Audi s jeho uprostřed uloženým desetiválcem kompletně oddělila od kabiny vozu. Volkswagen, který lze na fotkách vidět pouze částečně, si na druhou stranu odnesl zdemolovanou příď.

Řidič dodávky utopil Porsche Speedster v kanálu. V neštěstí měl i trochu štěstí

Řidič dodávky utopil Porsche Speedster v kanálu. V neštěstí měl i trochu štěstí

U těžkých nehod supersportů ovšem není překvapením, že se zadní část s motorem oddělí od kabiny vozu. Šasi a rámy jsou za tímto účelem navrhovány a při deformaci prostřední části vozu se motorová část, nejčastěji náchylná k požáru, z bezpečnostních důvodů utrhne od kabiny. 

Ačkoliv se mohou následky bouračky zdát děsivé, podle novin Südtirol News se naštěstí oběma řidičům nestalo nic vážného a byli do místní nemocnice převezeni jen s lehkými zraněními. Hasičům poté trvalo asi dvě hodiny, než místo činu zabezpečili a znovu otevřeli k průjezdu.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 49 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků