Takto skončilo Audi R8 po těžké bouračce v Itálii. I tohle je možné přežít

Stačil silný náraz do správného místa a supersportovní Audi R8 skončilo po bouračce doslova na dva kusy.

Hrozivě vypadající nehoda se odehrála tuto sobotu na horské silnici v severní Itálii, jen kousek od rakouských hranic. Na mokré klikaté cestě se zde střetl Volkswagen Multivan s Audi R8. Z dvojice vozů ovšem šedě zbarvený supersport odešel zdaleka nejhůře.

Okolnosti nehody jsou zatím vyšetřovány. Naráz však byl tak silný či dobře mířený, až se druhá polovina Audi s jeho uprostřed uloženým desetiválcem kompletně oddělila od kabiny vozu. Volkswagen, který lze na fotkách vidět pouze částečně, si na druhou stranu odnesl zdemolovanou příď.

Řidič dodávky utopil Porsche Speedster v kanálu. V neštěstí měl i trochu štěstí

Řidič dodávky utopil Porsche Speedster v kanálu. V neštěstí měl i trochu štěstí

U těžkých nehod supersportů ovšem není překvapením, že se zadní část s motorem oddělí od kabiny vozu. Šasi a rámy jsou za tímto účelem navrhovány a při deformaci prostřední části vozu se motorová část, nejčastěji náchylná k požáru, z bezpečnostních důvodů utrhne od kabiny. 

Ačkoliv se mohou následky bouračky zdát děsivé, podle novin Südtirol News se naštěstí oběma řidičům nestalo nic vážného a byli do místní nemocnice převezeni jen s lehkými zraněními. Hasičům poté trvalo asi dvě hodiny, než místo činu zabezpečili a znovu otevřeli k průjezdu.

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang Bullitt

Bylo by fajn se v testu Fordu Mustang vyhnout otřepaným frázím o amerických svalech a podobně. Obávám se ale, že dnes to nevyjde. Obzvláště, když tady máme ikonický Bullitt!

včera | Jan Mička | 50 příspěvků
TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Mercedes-Benz S 560 kabrio: Bez střechy až do posledních paprsků

Mercedes-Benz S 560 kabrio

S faceliftem Mercedesu třídy S přišly na řadu i verze kupé a kabriolet. Testování sice připadlo na říjen, nemáte ale jediný důvod k obavám.

6.  11.  2018 | Milan Lažanský | 15 příspěvků