Takto skončilo Audi R8 po těžké bouračce v Itálii. I tohle je možné přežít

Stačil silný náraz do správného místa a supersportovní Audi R8 skončilo po bouračce doslova na dva kusy.

Hrozivě vypadající nehoda se odehrála tuto sobotu na horské silnici v severní Itálii, jen kousek od rakouských hranic. Na mokré klikaté cestě se zde střetl Volkswagen Multivan s Audi R8. Z dvojice vozů ovšem šedě zbarvený supersport odešel zdaleka nejhůře.

Okolnosti nehody jsou zatím vyšetřovány. Naráz však byl tak silný či dobře mířený, až se druhá polovina Audi s jeho uprostřed uloženým desetiválcem kompletně oddělila od kabiny vozu. Volkswagen, který lze na fotkách vidět pouze částečně, si na druhou stranu odnesl zdemolovanou příď.

Řidič dodávky utopil Porsche Speedster v kanálu. V neštěstí měl i trochu štěstí

Řidič dodávky utopil Porsche Speedster v kanálu. V neštěstí měl i trochu štěstí

U těžkých nehod supersportů ovšem není překvapením, že se zadní část s motorem oddělí od kabiny vozu. Šasi a rámy jsou za tímto účelem navrhovány a při deformaci prostřední části vozu se motorová část, nejčastěji náchylná k požáru, z bezpečnostních důvodů utrhne od kabiny. 

Ačkoliv se mohou následky bouračky zdát děsivé, podle novin Südtirol News se naštěstí oběma řidičům nestalo nic vážného a byli do místní nemocnice převezeni jen s lehkými zraněními. Hasičům poté trvalo asi dvě hodiny, než místo činu zabezpečili a znovu otevřeli k průjezdu.

TEST Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive: To nejlepší z Česka?

Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive

Sportovní Seaty mají nesmírně dlouhou tradici. Teprve loni se je ale Španělé rozhodli seskupit je pod jednu značku a dát jim novou identitu. A protože SUV v dnešní době táhnou, stal se průkopníkem model Ateca.

15.  1.  2019 | Jan Mička | 28 příspěvků
Minitest Mazda 6 2.5 Skyactiv-G A/T: Mimo čas a obvyklé mantinely

Mazda 6 2.5 Skyaktiv-G A/T (minitest)

Vzepřít se jednou provždy kalendáři, jen mládí, nikdy stáří, zpívá v jednom ze svých šlágrů božský Kája. Máme ale tak trochu dojem, že si něco podobného může pobrukovat i Mazda se svou šestkou.

10.  1.  2019 | Miro Mihálik | 88 příspěvků
S VW Touareg napříč Marokem: Existuje vůbec něco, co nezvládne?

S VW Touareg napříč Marokem

Čtyři dny v autě, skoro 1300 ujetých kilometrů a mraky různorodých zážitků, které bych jinak nepochytil za celý rok. Nějak takto by se dalo ve zkratce shrnout putování Marokem za volantem jednoho z nejlepších SUV dnešní doby.

6.  1.  2019 | Jan Mička | 43 příspěvků