Takto si Porsche představuje kabinu minivanu. Konceptu Renndienst otevřel dveře

Zevnitř je vize prostorného modelu Porsche stejně odvážná jako zvenku.

Na konci loňského roku zveřejnilo Porsche celkem 15 dosud veřejností neviděných konceptů v rámci projektu Porsche Unseen. Jedním z konceptů bylo i zajímavé pojetí dodávky, respektive minivanu od Porsche, který si bral částečnou inspiraci u týmové dodávky VW závodního týmu Porsche z 60. let. Interiér prostorového „family-friendly“ vozu až pro 6 osob však Porsche odhaluje až nyní.

Porsche Macan III má české ceny. Trochu zdražilo, ale umí si to dobře obhájit

Porsche Macan III má české ceny. Trochu zdražilo, ale umí si to dobře obhájit

Bílá varianta konceptu Vision Renndienst tak otevírá své posuvné dvoudílné dveře, aby ukázala futuristicky zařízenou kabinu, ve které má řidič středovou pozici za volantem – dvojice displejů po stranách palubní desky a středový digitální přístrojový štít jako z Taycanu nepřekvapí. Jelikož ale Porsche myslelo i na autonomní funkce řízení, řidičovo sedadlo lze otočit o 180 stupňů k posádce vzadu.

V druhé řadě je dvojice samostatných anatomických sedaček, zatímco třetí řada je tvořena jednotnou lavicí s takzvaně „plovoucími“ opěrkami hlavy, aby měl řidič lepší výhled dozadu. Kolem posádky se poté na bočních panelech dveří objevují dotykové plochy jak pro otevírání dveří, tak pro ovládání infotainmentu, například hudby.

Syn Gembally představuje Marsien. Dakarem inspirované Porsche má motor Ruf

Syn Gembally představuje Marsien. Dakarem inspirované Porsche má motor Ruf

„Přemýšleli jsme, jak přenést typický styl Porsche i do prostoru pro cestující, který je hodně vzdálený od klasického interiéru sportovních vozů. A jak bychom pojali systém autonomního řízení,“ dodává ke konceptu šéfdesignér Michael Mauer.

Jak byste očekávali, Porsche neplánuje koncept Vision Renndienst uvést do produkce. Pokud se dříve zdála myšlenka SUV či kombi od Porsche docela odvážná, rodinný minivan je nepochybně ještě odvážnější.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST BMW 430i Cabrio: Léto sice skončilo, ale zábava může pokračovat

BMW 430i Cabrio

Čtyřválec, sportovní automatická převodovka, pohon zadních kol a otevřené nebe nad hlavou. Co by se mohlo pokazit?

včera | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

17.  9.  2021 | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků