Takto se vyrábí nová Škoda Octavia. V Mladé Boleslavi vzniká denně 1150 kusů

Škoda nechává podrobně nahlédnout do produkce svého bestselleru.

Nejnovější video od mladoboleslavské automobilky se zaměřuje na produkci jejího nejžádanějšího vozu. Produkci čtvrté generace Octavie ukazuje Škoda od pohledu na holý skelet až po finální kontrolu dokončeného exempláře, a to včetně krátké testovací jízdy na řadě povrchů. Poklidné nahlédnutí do výroby je bez jakéhokoliv komentáře.

I Škoda uměla prodávat auta skrze fotky. Dobové snímky mají ohromné kouzlo!

I Škoda uměla prodávat auta skrze fotky. Dobové snímky mají ohromné kouzlo!

Přesněji jde o pohled na modernizovanou montážní linku v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi. Denně zde vzniká 1150 nových Octavií, ve výsledku ale už Škoda v průběhu let vyrobila na místě přes 7,1 milionu vozů této modelové řady. Ostatně počátky Octavie sahají až do roku 1959, opravdový úspěch však přinesla až novodobá generace z poloviny 90. let pod křídly koncernu VW.

Rozsáhlá přestavba linky v Mladé Boleslavi proběhla s ohledem na paralelní výrobu elektromobilu Enyaq iV, kterého chce Škoda souběžně vedle Octavie vyrábět denně až 350 kusů. Moderní roboti, kteří přebírají fyzicky náročnou práci, jsou zde už samozřejmostí. Zjevný kontrast s nedávným nahlédnutím do výroby Felicie v roce 1996.

Jak dnes vznikají a co ukrývají moderní sedadla? Škoda odhalila detaily z vývoje

Jak dnes vznikají a co ukrývají moderní sedadla? Škoda odhalila detaily z vývoje

Škoda uvádí, že paralelní výroba vozů s konvenčním spalovacím motorem na bázi modulární platformy (MQB) a modulární elektrifikované platformy (MEB) na jedné montážní lince je v rámci celého koncernu jedinečná. Celková investice do nutných stavebních úprav dosáhla výše přes 800 milionů korun.

Škoda Octavia

Škoda Octavia je nejprodávanější automobil v ČR a současně nejprodávanější model značky Škoda. V roce 2020 byla uvedena na trh Octavia IV – čtvrtá generace novodobé Octavie, tentokrát se čtyřmi variantami pohonů: spalovací motor, mild-hybrid, plug-in hybrid a stlačený zemní plyn.

Ceny a výbava • První jízda Škody Octavia RS iV • Škoda Octavia Scout • Hybridní modely • Škoda Octavia RS • Test Škoda Octavia 2.0 TDI Evo

TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

včera | Jan Mička | 38 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků
TEST Lexus LC 500 Convertible: Úžasný grand tourer a můj jeden velký problém

Lexus LC 500 Convertible

LC 500 Convertible je první kabriolet Lexus s plátěnou střechou. Vychází z osmiválcového kupé, které je samo o sobě zárukou hlubokého jízdního zážitku. Může být kabriolet ještě lepší?

20.  11.  2020 | Jan Mička | 28 příspěvků