Takto Jeep testoval nový Gladiator. Podívejte se, co všechno dokáže

Jeep se rozhodl propagovat svůj nový terénní pick-up zcela pochopitelným způsobem. V nové reklamě tak ukazuje jeho přednosti.

Pokud byste z jakéhokoliv důvodu zpochybňovali terénní a užitkové schopnosti nového Jeepu Gladiator, americká značka má pro vás stručnou reklamu, která shrnuje celou řadu předností drsného pick-upu. Samozřejmě vlastně mluvíme o legendárním Wrangleru, který dostal velkou korbu a zesílený podvozek.

Kromě toho, že nám Jeep ukazuje záběry z testování Gladiatoru, které obsahovalo brodění se vodou nebo pochopitelně tvrdou jízdu po nezpevněném povrchu, představeny jsou i jeho užitkové schopnosti – například možnost utáhnout přívěs o hmotnosti až 3470 kg, a to ve 12% stoupání.

Úpravce vytvořil z Jeepu Wrangler šestikolku. Pod kapotu dal motor z Hellcatu!

Úpravce vytvořil z Jeepu Wrangler šestikolku. Pod kapotu dal motor z Hellcatu!

Ložná plocha má pak délku 1254 mm, kdy Gladiator zvládne uvést náklad o hmotnosti až 725 kg. S takto naloženým autem pak Jeep nezapomíná zmínit, že jeho pick-up používá vůbec největší brzdy ve své třídě. K možnosti prohnat Gladiator terénem také nesmí chybět výbava ve formě uzamykatelných náprav nebo redukční převodovky.

Jen pro připomenutí, v USA se pod kapotou Jeepu objeví benzinový šestiválec o objemu 3,6 litru, výkonu 213 kW (289 koní) a točivém momentu 352 N.m. Později nabídku rozšíří třílitrový naftový šestiválec EcoDiesel o síle 194 kW (264 koní) a 599 N.m.

Jeep se vrací mezi pick-upy. Nový Gladiator je plánován i pro evropský trh

Jeep se vrací mezi pick-upy. Nový Gladiator je plánován i pro evropský trh

Přestože Gladiator hledí především na domácí a pick-upy oblíbený trh USA, kde se novinka začne prodávat v druhém čtvrtletí roku 2019, podle informací Jeepu bychom se mohli evropské specifikace Gladiatoru dočkat v roce 2020.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

dnes | AutoRevue.cz | 32 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků