Takto budou znít budoucí vozy BMW. V provozu je uslyšíme už v červenci

Skladatel Hans Zimmer odvedl v BMW naprosto dokonalou práci. Nikdo nic jiného ani nečekal.

Automobilka BMW v úterý oficiálně představila svůj nejnovější elektromobil, kterým je čtyřmístný grand tourer i4 s výkonem 530 koní, akcelerací na stovku za necelé čtyři vteřiny a slibovaným dojezdem 600 kilometrů na jedno nabití. Velmi slibně vypadající konkurence Tesly Model S a Porsche Taycan ukáže svou produkční podobu v příštím roce.

Německý autosalon má nový domov. Z místa konání se raduje BMW, Kia asi moc ne

Německý autosalon má nový domov. Z místa konání se raduje BMW, Kia asi moc ne

I když má BMW i4 obdivuhodné parametry, největší pozornost na sebe strhává jeho zvuk. Ten totiž vytvořil slavný skladatel Hans Zimmer, jehož práci můžete znát z hudebních podtónů oscarových pecek, jako jsou Gladiátor, Počátek, Interstellar či Dunkirk. Pro vozy BMW vytvořil zvukovou paletu IconicSounds Electric, která se postupně objeví ve všech elektrifikovaných modelech značky.

„Věříme, že zvuk, který jsme vytvořili, je klasický, ale současně překvapivý, a má v sobě pro značku BMW typickou lehkost. Zvukový repertoár BMW Concept i4 sahá od zvuků zaměřených na jízdu v režimu Experience po intenzivnější tóny v režimu Sport. Zvukové prostředí ale vytváří také dodatečné zvuky, jako je například otevírání dveří nebo startování vozu“, okomentoval svou práci Zimmer.

Slavný Hans Zimmer oficiálně na palubě BMW. Jeho úkol je nesmírně důležitý

Slavný Hans Zimmer oficiálně na palubě BMW. Jeho úkol je nesmírně důležitý

Pro Zimmera jde o již druhou práci v Mnichově. Poprvé jste tóny z jeho skladatelské hlavy mohli slyšet v konceptu Vision M Next. Zvuk nastartování vozu, který je i v níže přiloženém videu, budou mít všechny elektrifikované vozy BMW od července tohoto roku.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

TEST Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): Šli skautíci na výlet, měli 200 koní

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

Univerzálnímu stroji se zvýšeným podvozkem nejsilnější turbodiesel a bohatá výbava sluší. Znamená „skautizace“ pro uživatele nějaká omezení, nebo je zde vše Simply clever?

včera | Richard Herbich | 58 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

22.  1.  2021 | Jan Mička | 80 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků