Takto budou znít budoucí vozy BMW. V provozu je uslyšíme už v červenci

Skladatel Hans Zimmer odvedl v BMW naprosto dokonalou práci. Nikdo nic jiného ani nečekal.

Automobilka BMW v úterý oficiálně představila svůj nejnovější elektromobil, kterým je čtyřmístný grand tourer i4 s výkonem 530 koní, akcelerací na stovku za necelé čtyři vteřiny a slibovaným dojezdem 600 kilometrů na jedno nabití. Velmi slibně vypadající konkurence Tesly Model S a Porsche Taycan ukáže svou produkční podobu v příštím roce.

Německý autosalon má nový domov. Z místa konání se raduje BMW, Kia asi moc ne

Německý autosalon má nový domov. Z místa konání se raduje BMW, Kia asi moc ne

I když má BMW i4 obdivuhodné parametry, největší pozornost na sebe strhává jeho zvuk. Ten totiž vytvořil slavný skladatel Hans Zimmer, jehož práci můžete znát z hudebních podtónů oscarových pecek, jako jsou Gladiátor, Počátek, Interstellar či Dunkirk. Pro vozy BMW vytvořil zvukovou paletu IconicSounds Electric, která se postupně objeví ve všech elektrifikovaných modelech značky.

„Věříme, že zvuk, který jsme vytvořili, je klasický, ale současně překvapivý, a má v sobě pro značku BMW typickou lehkost. Zvukový repertoár BMW Concept i4 sahá od zvuků zaměřených na jízdu v režimu Experience po intenzivnější tóny v režimu Sport. Zvukové prostředí ale vytváří také dodatečné zvuky, jako je například otevírání dveří nebo startování vozu“, okomentoval svou práci Zimmer.

Slavný Hans Zimmer oficiálně na palubě BMW. Jeho úkol je nesmírně důležitý

Slavný Hans Zimmer oficiálně na palubě BMW. Jeho úkol je nesmírně důležitý

Pro Zimmera jde o již druhou práci v Mnichově. Poprvé jste tóny z jeho skladatelské hlavy mohli slyšet v konceptu Vision M Next. Zvuk nastartování vozu, který je i v níže přiloženém videu, budou mít všechny elektrifikované vozy BMW od července tohoto roku.

Minitest Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet Hybrid: Když to prostě všechno šlape

Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet Hybrid

Suzuki Vitara už koupíte pouze s mild-hybridním ústrojím pod kapotou. Může to jeho charakteru uškodit?

včera | Vladimír Kadera | 10 příspěvků
TEST RAM 1500 Longhorn 5.7 V8 HEMI: Hustý pracant i Rolls-Royce zároveň

RAM 1500 Longhorn HEMI

Americká auta jsou na českých silnicích stále docela úkazem. Jasným králem mezi nimi je RAM 1500, který jsme vyzkoušeli v kovbojské výbavě Longhorn a s pořádným motorem V8 pod kapotou!

5.  4.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

1.  4.  2020 | Jan Mička | 60 příspěvků