Takto bude vypadat první elektrický Jeep. Na trh půjde už za rok, je prvním z mnoha

Americká značka chystá bateriový model v každém z hlavních segmentů SUV. Druhý bezemisní kousek čekejme v roce 2024.

Koncern Stellantis, pod jehož křídla spadá i automobilka Jeep, má po stránce elektromobility ambiciózní plán představit do roku 2030 celkem 75 nových bateriových modelů. V tuto dobu také hodlá prodávat pět milionů elektromobilů ročně. Zní to jako velmi odvážný záměr, ale mějme na paměti, že se jedná o čtrnáct značek a ty již nyní důsledně praktikují sdílení techniky napříč svým portfoliem, což je obzvlášť patrné v rámci kvarteta Peugeot-Citroën-Opel-DS a také mezi Fiatem, Alfou Romeo a Jeepem.

Poslední jmenovaná značka v nedávné době doplnila nabídku plug-in hybridních modelů Renegade a Compass klasickým hybridem bez nabíjení ze zásuvky, plnohodnotný elektromobil jí v nabídce doposud chybí. To se však změní již začátkem příštího roku – první vlaštovkou bude zatím bezejmenný model, po němž má následovat lifestylové rodinné SUV v roce 2024.

Do roku 2025 má Jeep nabízet výhradně bateriový model v každém z hlavních segmentů SUV, přičemž výkonný ředitel značky Christian Meunier zdůraznil, že půjde o skutečná SUV, a ne o hatchbacky s vyšší karoserií. Tradicionalisté ale zatím nemusí zoufat, měl by přijít i nový Wrangler v klasickém formátu.

Jeep

Jeep, založený v roce 1941, zvítězil v soutěži vyhlášené americkou armádou. Od roku 1945 začal vyrábět i civilní terénní automobily.

Je to tradiční výrobce off-roadů a jeho název je často synonymem pro tento typ automobilů. Patří do skupiny Stellantis.

Jeep Renegade • Jeep Compass •​ Jeep Cherokee •​ Jeep Wrangler

Váš názor Další článek: Nový Fiat Tipo SW Cross má konečně české ceny. Nestojí moc, důležitou novinku však nenabízí

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz