Takto bude vypadat nový LR Defender! Podobu ukázal digitální přístrojový štít

Záběr na digitální přístrojový štít odhaluje alespoň částečně designové směřování nové generace off-roadové legendy od Land Roveru.

Prozatím nám Land Rover poskytl jen fotky maskovaného prototypu nového Defenderu, tudíž jsme design nástupce legendárního off-roadu mohli pouze odhadovat. Měsíce před očekávanou premiérou se však nyní na veřejnost dostává špionážní fotka, která už poměrně zásadně vzhled Defenderu potvrzuje.

U jednoho z prototypů se totiž podařilo zachytit grafickou podobiznu Defenderu na jeho digitální přístrojové desce. Celkové proporce sedí s maskovanými vozy a dle předpokladů působí vzhled hodně moderním, avšak stále tradičně „krabicovým“ dojmem správného teréňáku. Nakonec lze zahlédnout i částečnou inspiraci ve starém modelu.

Nový Defender poprvé vyzkouší i zranění vojáci. Prototyp si už prohlédl i princ Harry

Nový Defender poprvé vyzkouší i zranění vojáci. Prototyp si už prohlédl i princ Harry

Na digitálním štítu je samozřejmě zobrazena delší pětidveřová specifikace, přičemž krátká třídveřová verze bude podle dřívějších informací dostupná také. Základem vozu bude nová modulární hliníková platforma MLA, která má hlavně zajistit podstatně nižší hmotnost než u předchůdce. Velkou změnou má být také přechod na nezávislé zavěšení vzadu.

Kromě základní třídveřové a pětidveřové verze se prý máme těšit i například na praktický třídveřový pick-up a taktéž krátký Defender s odnímatelnou střechou, a to v civilních či užitkových verzích.

Jaguar Land Rover není na prodej, ujišťuje ředitel automobilky. Francouzi mají smůlu

Jaguar Land Rover není na prodej, ujišťuje ředitel automobilky. Francouzi mají smůlu

Pod kapotou se má objevit dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec, který postupně v nabídce doplní i hybridní jednotka. A jelikož chce Land Rover nabízet Defender mnohem širšímu publiku zájemců, v novince prý uvede i rozsáhlou armádu elektronických pomocníků a asistentů pro jízdu terénem.

Nový Defender se bude mimochodem vyrábět ve slovenské Nitře. Mělo by odsud vyjíždět 100.000 kusů ročně s pozdějším navýšením kapacity na 150.000 kusů. Premiéra je očekávaná na letošní září, pravděpodobně s uvedením na autosalonu ve Frankfurtu.

Land Rover

První vůz Land Rover vznikl ve Velké Británii v roce 1947 jako inspirace americkým Jeepem.

V roce 1978 se značka specializující se na terénní automobily oddělila od Rover Company. Vlastnilo ji BMW a Ford, od roku 2008 patří k indickému Tata Motors.

Range Rover • Range Rover Velar • Range Rover Evoque • Land Rover Discovery • Land Rover Defender

TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

dnes | Vladimír Kadera | 3 příspěvky
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků