Takto bude vypadat Formule 1 pro rok 2021. Jednoduchý trik má zajistit více akce

Revoluce ve Formuli 1 se asi jen tak nedočkáme. Po malých krůčkách se tu ale většina týmů snaží vytvořit bojovnější prostředí.

Testy nových vozů Formule 1 pro rok 2021 jsou v plném proudu. A to doslova, model v poměru 1:2 už byl podroben zkoušce v aerodynamickém tunelu. Na prvních fotografiích a videu tak můžete vidět téměř jistou podobu budoucích monopostů.

Rodin FZED chce uspět tam, kde Lotus selhal. Unikátní formule stojí balík

Rodin FZED chce uspět tam, kde Lotus selhal. Unikátní formule stojí balík

Výsledky prý naplnily očekávání techniků z Formule 1. Jedním ze sledovaných bodů úpravy aerodynamiky bylo i to, aby monopost neztrácel při jízdě za jiným monopostem přítlak. Hodnotu by se tak z 50 % mělo podařit stáhnout na 5 až 10 % 

To a ještě víc začalo v počítačové simulaci proudění kapalin CFD (Computational Fluid Dynamics) a má zajistit více předjíždění, více útoků, více akce. Jednoduchým kouzlem je tedy úprava proudění vzduchu ne pro vůz v čele, ale pro ten vzadu. Výsledek už by se od konečného vozu moc lišit neměl.

Formule 1 má nový rekord. Zastávka v boxech proběhla za méně než 2 sekundy!

Formule 1 má nový rekord. Zastávka v boxech proběhla za méně než 2 sekundy!

Aerodynamický tunel při testování patřil společnosti Sauber. Neznamená to ale, že by si všechno nechala pro sebe. F1 ubezpečuje, že výsledky budou sdíleny i s ostatními týmy. 

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

včera | Svět motorů | 36 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků