Takto bude vypadat Formule 1 pro rok 2021. Jednoduchý trik má zajistit více akce

Revoluce ve Formuli 1 se asi jen tak nedočkáme. Po malých krůčkách se tu ale většina týmů snaží vytvořit bojovnější prostředí.

Testy nových vozů Formule 1 pro rok 2021 jsou v plném proudu. A to doslova, model v poměru 1:2 už byl podroben zkoušce v aerodynamickém tunelu. Na prvních fotografiích a videu tak můžete vidět téměř jistou podobu budoucích monopostů.

Rodin FZED chce uspět tam, kde Lotus selhal. Unikátní formule stojí balík

Rodin FZED chce uspět tam, kde Lotus selhal. Unikátní formule stojí balík

Výsledky prý naplnily očekávání techniků z Formule 1. Jedním ze sledovaných bodů úpravy aerodynamiky bylo i to, aby monopost neztrácel při jízdě za jiným monopostem přítlak. Hodnotu by se tak z 50 % mělo podařit stáhnout na 5 až 10 % 

To a ještě víc začalo v počítačové simulaci proudění kapalin CFD (Computational Fluid Dynamics) a má zajistit více předjíždění, více útoků, více akce. Jednoduchým kouzlem je tedy úprava proudění vzduchu ne pro vůz v čele, ale pro ten vzadu. Výsledek už by se od konečného vozu moc lišit neměl.

Formule 1 má nový rekord. Zastávka v boxech proběhla za méně než 2 sekundy!

Formule 1 má nový rekord. Zastávka v boxech proběhla za méně než 2 sekundy!

Aerodynamický tunel při testování patřil společnosti Sauber. Neznamená to ale, že by si všechno nechala pro sebe. F1 ubezpečuje, že výsledky budou sdíleny i s ostatními týmy. 

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

včera | Jan Mička | 76 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 22 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků