Takto bude vypadat Formule 1 pro rok 2021. Jednoduchý trik má zajistit více akce

Revoluce ve Formuli 1 se asi jen tak nedočkáme. Po malých krůčkách se tu ale většina týmů snaží vytvořit bojovnější prostředí.

Testy nových vozů Formule 1 pro rok 2021 jsou v plném proudu. A to doslova, model v poměru 1:2 už byl podroben zkoušce v aerodynamickém tunelu. Na prvních fotografiích a videu tak můžete vidět téměř jistou podobu budoucích monopostů.

Rodin FZED chce uspět tam, kde Lotus selhal. Unikátní formule stojí balík

Rodin FZED chce uspět tam, kde Lotus selhal. Unikátní formule stojí balík

Výsledky prý naplnily očekávání techniků z Formule 1. Jedním ze sledovaných bodů úpravy aerodynamiky bylo i to, aby monopost neztrácel při jízdě za jiným monopostem přítlak. Hodnotu by se tak z 50 % mělo podařit stáhnout na 5 až 10 % 

To a ještě víc začalo v počítačové simulaci proudění kapalin CFD (Computational Fluid Dynamics) a má zajistit více předjíždění, více útoků, více akce. Jednoduchým kouzlem je tedy úprava proudění vzduchu ne pro vůz v čele, ale pro ten vzadu. Výsledek už by se od konečného vozu moc lišit neměl.

Formule 1 má nový rekord. Zastávka v boxech proběhla za méně než 2 sekundy!

Formule 1 má nový rekord. Zastávka v boxech proběhla za méně než 2 sekundy!

Aerodynamický tunel při testování patřil společnosti Sauber. Neznamená to ale, že by si všechno nechala pro sebe. F1 ubezpečuje, že výsledky budou sdíleny i s ostatními týmy. 

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

včera | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků