Také v Polsku se musí svítit po celý den

Od 17.4. budou muset všichni řidiči na polských silnicích svítit po celý den. V Polsku totiž tímto dnem vstupuje v platnost novela zákona, která ukládá řidičům nové povinnosti.

Novela zavedla i další novinky, které se ovšem řidičů z cizích států dotýkají jen okrajově. Mimo svícení stojí za pozornost i novinka v podobě dodržování bezpečné vzdálenosti. V tunelech delších než 500 metrů budou muset vozy dodržovat minimální rozestup 50 metrů.

Na rozdíl od nás prošla polská novela téměř bez povšimnutí veřejnosti a médií. Hlavním důvodem je ovšem fakt, že novela změnila původní stav jen velmi mírně a nezavedla žádný unikátní systém, který očividně nebude fungovat.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků