Také v Polsku se musí svítit po celý den

Od 17.4. budou muset všichni řidiči na polských silnicích svítit po celý den. V Polsku totiž tímto dnem vstupuje v platnost novela zákona, která ukládá řidičům nové povinnosti.

Novela zavedla i další novinky, které se ovšem řidičů z cizích států dotýkají jen okrajově. Mimo svícení stojí za pozornost i novinka v podobě dodržování bezpečné vzdálenosti. V tunelech delších než 500 metrů budou muset vozy dodržovat minimální rozestup 50 metrů.

Na rozdíl od nás prošla polská novela téměř bez povšimnutí veřejnosti a médií. Hlavním důvodem je ovšem fakt, že novela změnila původní stav jen velmi mírně a nezavedla žádný unikátní systém, který očividně nebude fungovat.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků