Také v Polsku se musí svítit po celý den

Od 17.4. budou muset všichni řidiči na polských silnicích svítit po celý den. V Polsku totiž tímto dnem vstupuje v platnost novela zákona, která ukládá řidičům nové povinnosti.

Novela zavedla i další novinky, které se ovšem řidičů z cizích států dotýkají jen okrajově. Mimo svícení stojí za pozornost i novinka v podobě dodržování bezpečné vzdálenosti. V tunelech delších než 500 metrů budou muset vozy dodržovat minimální rozestup 50 metrů.

Na rozdíl od nás prošla polská novela téměř bez povšimnutí veřejnosti a médií. Hlavním důvodem je ovšem fakt, že novela změnila původní stav jen velmi mírně a nezavedla žádný unikátní systém, který očividně nebude fungovat.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků