Také v Polsku se musí svítit po celý den

Od 17.4. budou muset všichni řidiči na polských silnicích svítit po celý den. V Polsku totiž tímto dnem vstupuje v platnost novela zákona, která ukládá řidičům nové povinnosti.

Novela zavedla i další novinky, které se ovšem řidičů z cizích států dotýkají jen okrajově. Mimo svícení stojí za pozornost i novinka v podobě dodržování bezpečné vzdálenosti. V tunelech delších než 500 metrů budou muset vozy dodržovat minimální rozestup 50 metrů.

Na rozdíl od nás prošla polská novela téměř bez povšimnutí veřejnosti a médií. Hlavním důvodem je ovšem fakt, že novela změnila původní stav jen velmi mírně a nezavedla žádný unikátní systém, který očividně nebude fungovat.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků