Také Toyota chystá výrobu levného vozu

Úspěch Dacie Logan očividně nenechá spát vedení nejedné automobilky. Není se také čemu divit, levný vůz s minimem špičkových technologií se stal během chvíle prodejním trhákem a bylo by hloupé tohoto zájmu nevyužít.

Poté co oznámil Nissan příchod velmi levného vozu pro nenáročné trhy (celá zpráva), oznámila i japonská Toyota, že přijde na trh s podobným vozem. Levně a prakticky, to je motto budoucího vozu.

Toyota chce zcela přehodnotit systém vývoje a výroby pro tento vůz. Využije minulé platformy a také technologie, které u nových modelů nepoužívá, ale stále je má k dispozici. To vše bude vyráběno v zemi s malými mzdovými náklady a na světě se má objevit vůz s cenou ještě nižší, než je tomu u Loganu. Uvidíme, snad se do doby realizace záměru Toyoty trh podobnými auty nezasytí...

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 15 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků