Také Toyota chystá výrobu levného vozu

Úspěch Dacie Logan očividně nenechá spát vedení nejedné automobilky. Není se také čemu divit, levný vůz s minimem špičkových technologií se stal během chvíle prodejním trhákem a bylo by hloupé tohoto zájmu nevyužít.

Poté co oznámil Nissan příchod velmi levného vozu pro nenáročné trhy (celá zpráva), oznámila i japonská Toyota, že přijde na trh s podobným vozem. Levně a prakticky, to je motto budoucího vozu.

Toyota chce zcela přehodnotit systém vývoje a výroby pro tento vůz. Využije minulé platformy a také technologie, které u nových modelů nepoužívá, ale stále je má k dispozici. To vše bude vyráběno v zemi s malými mzdovými náklady a na světě se má objevit vůz s cenou ještě nižší, než je tomu u Loganu. Uvidíme, snad se do doby realizace záměru Toyoty trh podobnými auty nezasytí...

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků