Také Toyota chystá výrobu levného vozu

Úspěch Dacie Logan očividně nenechá spát vedení nejedné automobilky. Není se také čemu divit, levný vůz s minimem špičkových technologií se stal během chvíle prodejním trhákem a bylo by hloupé tohoto zájmu nevyužít.

Poté co oznámil Nissan příchod velmi levného vozu pro nenáročné trhy (celá zpráva), oznámila i japonská Toyota, že přijde na trh s podobným vozem. Levně a prakticky, to je motto budoucího vozu.

Toyota chce zcela přehodnotit systém vývoje a výroby pro tento vůz. Využije minulé platformy a také technologie, které u nových modelů nepoužívá, ale stále je má k dispozici. To vše bude vyráběno v zemi s malými mzdovými náklady a na světě se má objevit vůz s cenou ještě nižší, než je tomu u Loganu. Uvidíme, snad se do doby realizace záměru Toyoty trh podobnými auty nezasytí...

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků