Také Škoda Superb se může proměnit v kempovací speciál. Za zlomek ceny karavanu!

Ne každý potřebuje překážet ostatním na silnici jenom kvůli tomu, aby se vykydl na týden u vody. Jde to i jinak, i když s omezením.

Pokud v autě potřebujete přespat jen občas, bude vám bohatě stačit přibalit do kufru nějaký kus molitanu a přikrývky. Pokud chcete ale větší komfort a strávit třeba někde i víkend, tak právě pro vás je rozvíjející se svět kempingových vestaveb. Jednu už jsme si dokonce vyzkoušeli, a to v karoserii dodávky. Ve výsledku ale není dodávka potřeba.

Firma Egoé nest z českých Bílovic se totiž zabývá i tvorbou menších přestaveb, které se označují jako Nestboard. Je to vestavba navržená pro vozy s karoserií kombi. Samotný modul je velmi nízký, aby byl i nadále použitelný kufr a aby se v autě dalo normálně spát a neleželi byste nepřirozeně u stropnice.

Modul má rozměry 910 x 155 x 940 mm a váží 61,5 kg. Manipulace tak bude snadno zvládnutelná ve dvou. Rošt na spaní má po rozložení dva metry na délku, což je pro většinu postav na spaní akorát. Vysouvací pracovní deska obsahuje úložné prostory, vařič a umyvadlo. Cena vestavby je 53.750 Kč, případně 59.300 Kč s bočními díly matrace.

Kompatibilními vozy pro tuto přestavbu jsou aktuální generace Škody Superb a Octavia a VW Passat Variant VIII a Golf Variant VIII. Různé verze Nestboardu ale sedí do mnoha dalších vozidel. Klasický karavan je pochopitelně mnohokrát dražší, ale ve Škodě Superb se zase neprojdete. Na týdenní dovolenou to asi není, ale pro digitální nomády bez dodávky jde o ideální řešení.

Škoda Superb

Škoda Superb je vlajkovou lodí značky Škoda. Na prodloužené koncernové platformě nabízí bezkonkurečně nejlepší prostor pro nohy ve střední třídě a boduje i systémem Twindoor.

Facelift 2019 • Hybridní plug-in • První jízda Superb Scout • Ceník a výbava • Test Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 • Škoda Superb iV vs. VW Passat GTE

Diskuze (1) Další článek: Porsche 911 Targa z roku 1973 je na prodej s téměř novým motorem. Akorát má o dva válce víc

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Škoda Octavia na Heureka.cz