Také Porsche Cayenne získává luxusní výbavu Platinum. Příplatky snad ani nepotřebuje

Porsche Cayenne se dočká faceliftu už příští rok. Současný model chce automobilka zatraktivnit limitovanou edicí.

Facelift Porsche Cayenne je již v dohledu, ale než se tak v příštím roce stane, automobilka si připravila speciální výbavu současného modelového ročníku. Cayenne patří globálně k nejprodávanějším modelům a podobně jako u Panamery si jej nyní mohou zájemci objednat v limitované edici Platinum.

Zvenčí novinku poznáte podle detailů v platinovém zbarvení s jemným povrchem na ventilačních otvorech, plaketách s modelovým označením a dominantních 21palcových kol RS Spyder Design. Celkový dojem dotváří černé koncovky výfuku a tónovaná skla.

Platinovou edici můžete kombinovat s černým, nebo bílým lakem, které jsou dostupné i v metalických provedeních. Pokud nejste příznivci ani jedné varianty, můžete ještě sáhnout po modré Moonlight, vínové Mahogany a speciálním odstínu šedé Chalk. Ten také nesou v interiéru bezpečnostní pásy, které doplňují prvky z broušeného hliníku.

Že sedíte v Porsche vám připomenou loga na opěrkách hlavy. Dobrou zprávou je, že svou platinovou edici si můžete částečně uzpůsobit příplatkovými prvky pro interiér a exteriér. Už základní výbava ale uspokojí náročné klienty. Zahrnuje přední dynamické světlomety s LED technologií, panoramatickou střechu, audiosystém Bose, ambientní osvětlení a anatomické sedačky nastavitelné v osmi směrech.

Zatím máme ceny z USA. Linie Platinum Edition je dostupná pro Cayenne s klasickým i hybridním pohonem, výkonnější verzi S a derivát typu kupé. Cena startuje na 1.711.000 Kč (79.000 USD), respektive 1.804.000 Kč (83.300 USD) za kupé. Verze S vás vyjde minimálně na 2.023.000 Kč (93.400 USD) a za S Coupe zaplatíte 2.070.000 Kč (95.600 USD).

Chcete-li se chovat ekologicky, hybrid začíná na 2.007.000 Kč (92.700 USD), kupé pak na 2 031 000 Kč (93.800 USD). Ceny nezahrnují poplatek za dopravu ve výši 1350 USD. Automobilka právě otevřela objednávkový pořadník a první kusy budou dodány letos v létě.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Váš názor Další článek: Ford a Toyota uvádí své hybridní střely pro kategorii Rally1. Jejich bitva začne už ve čtvrtek

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,