Také Lamborghini Gallardo dostane keramické brzdy

Italský supersport Lamborghini Gallardo dostane do standardní výbavy keramické brzdy. Bude tak následovat silnější Murciélago, které tuto technickou vymoženost má ve standardu již nějakou dobu. Jak uvádí automobilka, nebylo jednoduché vyvinout brzdnou soustavu s keramikou pro tento model, protože Gallardo disponuje standardně stabilizačním systémem ESP, což práci na vývoji výrazně znesnadnilo. Inženýři použili základní prvky z Audi A8 s motorem 6W12 a také z verze S8 a konstrukčně je přepracovali k použití v tomto sportovním voze. Ve standardní nabídce se tyto brzdy objeví již u právě vyráběných modelů.
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků