Také Lamborghini Gallardo dostane keramické brzdy

Italský supersport Lamborghini Gallardo dostane do standardní výbavy keramické brzdy. Bude tak následovat silnější Murciélago, které tuto technickou vymoženost má ve standardu již nějakou dobu. Jak uvádí automobilka, nebylo jednoduché vyvinout brzdnou soustavu s keramikou pro tento model, protože Gallardo disponuje standardně stabilizačním systémem ESP, což práci na vývoji výrazně znesnadnilo. Inženýři použili základní prvky z Audi A8 s motorem 6W12 a také z verze S8 a konstrukčně je přepracovali k použití v tomto sportovním voze. Ve standardní nabídce se tyto brzdy objeví již u právě vyráběných modelů.
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků