Také Hyundai se chystá na ostrá SUV. Začne ale docela opatrně

Svou ostrou verzi mělo dostat SUV Tuscon a malý hatchback i20. Tyto informace nám však automobilka vyvrátila. A nyní už víme, proč.

Oznámení o ostřejší verzi některého z SUV modelů Hyundai čekáme tak nějak každým dnem. Jejich nasazení na evropský trh by bylo logické, vzhledem k současnému trendu, kdy by se takový model mohl „porvat“ s novinkami v tomto segmentu.

Šéf Hyundai ČR: Vůz i30 HB nenabízíme. Nepřišel nikdo, kdo by ho chtěl

Šéf Hyundai ČR: Vůz i30 HB nenabízíme. Nepřišel nikdo, kdo by ho chtěl

A tak se také brzy stane. Jen to nebude hned ostrá verze, ale začne se nejdřív nejvyšší výbavovou linií N-line, novinky u automobilky Hyundai. Tato výbava si propůjčuje některé prvky z ostrých verzí a přenáší je na ty konvenční. V podstatě něco jako M paket u BMW.

Výbava N-line však nepřináší jen úpravu zevnějšku. Respektive u i30 fastback znamená tato výbava i upravený podvozek a na přání jsou poté i lepší brzdy, nebo zadní difuzor. Na prvních dvou snímcích novinky toho zatím moc nevidíme. Můžeme už ale s čistou hlavou říct, že se jedná o model Tucson po faceliftu, u kterého se s tímto paktem počítá.

Hyundai se nezúčastní autosalonu v Ženevě. Sesterská Kia však ano

Hyundai se nezúčastní autosalonu v Ženevě. Sesterská Kia však ano

Nemuselo by však jít jen o výbavu. Hyundai má novou 48voltovou hybridní technologii, kterou využívá v motorsportu a láká nás, že v jejich vozech bude brzy k mání zajímavá a dynamická specifikace. Pokud si můžeme tipnout, tak nás brzy bude čekat pro Santa Fe nová výbava, kterou bude následovat ono ostré N. Ale uvidíme, další informace se prý dozvíme již brzy.

Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

včera | Miro Mihálik | 8 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 37 příspěvků
Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT (minitest)

Zavazadlový prostor větší než u dosavadního lídra kategorie, příznivá cena a úsporný naftový motor. Kia Ceed SW tahá trumfy z rukávu jeden za druhým.

14.  3.  2019 | Vladimír Kadera | 67 příspěvků