Také Hyundai se chystá na ostrá SUV. Začne ale docela opatrně

Svou ostrou verzi mělo dostat SUV Tuscon a malý hatchback i20. Tyto informace nám však automobilka vyvrátila. A nyní už víme, proč.

Oznámení o ostřejší verzi některého z SUV modelů Hyundai čekáme tak nějak každým dnem. Jejich nasazení na evropský trh by bylo logické, vzhledem k současnému trendu, kdy by se takový model mohl „porvat“ s novinkami v tomto segmentu.

Šéf Hyundai ČR: Vůz i30 HB nenabízíme. Nepřišel nikdo, kdo by ho chtěl

Šéf Hyundai ČR: Vůz i30 HB nenabízíme. Nepřišel nikdo, kdo by ho chtěl

A tak se také brzy stane. Jen to nebude hned ostrá verze, ale začne se nejdřív nejvyšší výbavovou linií N-line, novinky u automobilky Hyundai. Tato výbava si propůjčuje některé prvky z ostrých verzí a přenáší je na ty konvenční. V podstatě něco jako M paket u BMW.

Výbava N-line však nepřináší jen úpravu zevnějšku. Respektive u i30 fastback znamená tato výbava i upravený podvozek a na přání jsou poté i lepší brzdy, nebo zadní difuzor. Na prvních dvou snímcích novinky toho zatím moc nevidíme. Můžeme už ale s čistou hlavou říct, že se jedná o model Tucson po faceliftu, u kterého se s tímto paktem počítá.

Hyundai se nezúčastní autosalonu v Ženevě. Sesterská Kia však ano

Hyundai se nezúčastní autosalonu v Ženevě. Sesterská Kia však ano

Nemuselo by však jít jen o výbavu. Hyundai má novou 48voltovou hybridní technologii, kterou využívá v motorsportu a láká nás, že v jejich vozech bude brzy k mání zajímavá a dynamická specifikace. Pokud si můžeme tipnout, tak nás brzy bude čekat pro Santa Fe nová výbava, kterou bude následovat ono ostré N. Ale uvidíme, další informace se prý dozvíme již brzy.

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 30 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 150 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 83 příspěvků