Také Hyundai se chystá na ostrá SUV. Začne ale docela opatrně

Svou ostrou verzi mělo dostat SUV Tuscon a malý hatchback i20. Tyto informace nám však automobilka vyvrátila. A nyní už víme, proč.

Oznámení o ostřejší verzi některého z SUV modelů Hyundai čekáme tak nějak každým dnem. Jejich nasazení na evropský trh by bylo logické, vzhledem k současnému trendu, kdy by se takový model mohl „porvat“ s novinkami v tomto segmentu.

Šéf Hyundai ČR: Vůz i30 HB nenabízíme. Nepřišel nikdo, kdo by ho chtěl

Šéf Hyundai ČR: Vůz i30 HB nenabízíme. Nepřišel nikdo, kdo by ho chtěl

A tak se také brzy stane. Jen to nebude hned ostrá verze, ale začne se nejdřív nejvyšší výbavovou linií N-line, novinky u automobilky Hyundai. Tato výbava si propůjčuje některé prvky z ostrých verzí a přenáší je na ty konvenční. V podstatě něco jako M paket u BMW.

Výbava N-line však nepřináší jen úpravu zevnějšku. Respektive u i30 fastback znamená tato výbava i upravený podvozek a na přání jsou poté i lepší brzdy, nebo zadní difuzor. Na prvních dvou snímcích novinky toho zatím moc nevidíme. Můžeme už ale s čistou hlavou říct, že se jedná o model Tucson po faceliftu, u kterého se s tímto paktem počítá.

Hyundai se nezúčastní autosalonu v Ženevě. Sesterská Kia však ano

Hyundai se nezúčastní autosalonu v Ženevě. Sesterská Kia však ano

Nemuselo by však jít jen o výbavu. Hyundai má novou 48voltovou hybridní technologii, kterou využívá v motorsportu a láká nás, že v jejich vozech bude brzy k mání zajímavá a dynamická specifikace. Pokud si můžeme tipnout, tak nás brzy bude čekat pro Santa Fe nová výbava, kterou bude následovat ono ostré N. Ale uvidíme, další informace se prý dozvíme již brzy.

TEST Range Rover Evoque P250: Stojí tvrdohlavý nezmar za skoro 2 miliony?

Range Rover Evoque P250

Range Rover si prostě nedá říct a i do městského crossoveru nabízí všemožnou výbavu do terénu. Je tolik kilogramů navíc opravdu potřeba? A poradí si s tím mild-hybridní pohon?

21.  7.  2019 | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 11 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků