Také Hyundai se chystá na ostrá SUV. Začne ale docela opatrně

Svou ostrou verzi mělo dostat SUV Tuscon a malý hatchback i20. Tyto informace nám však automobilka vyvrátila. A nyní už víme, proč.

Oznámení o ostřejší verzi některého z SUV modelů Hyundai čekáme tak nějak každým dnem. Jejich nasazení na evropský trh by bylo logické, vzhledem k současnému trendu, kdy by se takový model mohl „porvat“ s novinkami v tomto segmentu.

Šéf Hyundai ČR: Vůz i30 HB nenabízíme. Nepřišel nikdo, kdo by ho chtěl

Šéf Hyundai ČR: Vůz i30 HB nenabízíme. Nepřišel nikdo, kdo by ho chtěl

A tak se také brzy stane. Jen to nebude hned ostrá verze, ale začne se nejdřív nejvyšší výbavovou linií N-line, novinky u automobilky Hyundai. Tato výbava si propůjčuje některé prvky z ostrých verzí a přenáší je na ty konvenční. V podstatě něco jako M paket u BMW.

Výbava N-line však nepřináší jen úpravu zevnějšku. Respektive u i30 fastback znamená tato výbava i upravený podvozek a na přání jsou poté i lepší brzdy, nebo zadní difuzor. Na prvních dvou snímcích novinky toho zatím moc nevidíme. Můžeme už ale s čistou hlavou říct, že se jedná o model Tucson po faceliftu, u kterého se s tímto paktem počítá.

Hyundai se nezúčastní autosalonu v Ženevě. Sesterská Kia však ano

Hyundai se nezúčastní autosalonu v Ženevě. Sesterská Kia však ano

Nemuselo by však jít jen o výbavu. Hyundai má novou 48voltovou hybridní technologii, kterou využívá v motorsportu a láká nás, že v jejich vozech bude brzy k mání zajímavá a dynamická specifikace. Pokud si můžeme tipnout, tak nás brzy bude čekat pro Santa Fe nová výbava, kterou bude následovat ono ostré N. Ale uvidíme, další informace se prý dozvíme již brzy.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

dnes | AutoRevue.cz | 30 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků