Také Citroën ukazuje koncept obytného vozu. V kempu by se rozhodně neztratil

I na základě Citroënu postavíte fajn kempingový „obytňák“, jak nyní dokazuje… sám Citroën.

K Peugeotu se konceptem obytného vozu připojuje i Citroën. Vedle již představeného Boxeru 4x4 pro dobrodruhy bude totiž Citroën na výstavě rekreačních vozidel v Le Bourget ve Francii ukazovat i svou vlastní studii. V podobném stylu se tedy ukazuje koncept Citroën SpaceTourer The Citroënist.

Peugeot udělal z Boxeru cool obytný vůz. Zaujme pohonem 4x4 a drsným vzhledem

Peugeot udělal z Boxeru cool obytný vůz. Zaujme pohonem 4x4 a drsným vzhledem

Excentricky zbarvená karoserie krade pozornost bezpochyby jako první, čemuž ladí o podobně zbarvený interiér s červenými detaily. Dále už však ale zaujme hlavně upravená střecha s výklopným panelem pro zvětšení vnitřního prostoru. Uvnitř se pohodlně vyspí dva lidé a jsou zde i speciální držáky na dvojici jízdních kol.

Podobně jako u zmíněného Peugeotu se ale poskytnuté fotky překvapivě moc nevěnují obytné části interiéru. I když by člověk řekl, že tohle je na celém konceptu nejdůležitější. Jinak byste totiž zahlédli i výsuvný stoleček, řadu odkládacích prostorů nebo TV obrazovku pro dlouhé večery. Více se zřejmě dozvědí již samotní návštěvníci výstavy v Le Bourget.

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

Po stránce techniky používá SpaceTourer standardní dvoulitrový turbodiesel BlueHDi o výkonu 110 kW (150 koní) s manuální šestistupňovou převodovkou. Od specialisty Dangel je nicméně zajištěn pohon všech kol a koncept má rovněž o pár milimetrů zvýšený podvozek.

Ve stylu Peugeotu ani Citroën neříká nic o možném uvedení alespoň některých částí konceptu do produkce. S velkou pravděpodobností tedy zůstane SpaceTourer The Citroënist jen výstavním tahákem, představujícím využitelnost základního modelu i trochu dobrodružnějším směrem.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků