Také Citroen použije motory BMW

Ze spolupráce koncernu PSA Peugeot Citroen a automobilky BMW vznikla dva moderní čtyřválcové benzíny o objemech 1,4 a 1,6 l, které v současnosti využívají vybrané modely bavorské automobilky a modely 207 a 308 automobilky Peugeot.

Nyní přichází druhy z členů koncernu PSA, který chce také tyto agregáty použít pro své modely. Citroen tak nasadí do svých nových generací modelů tyto agregáty s výkony 120, 150 a 175 koní. Prvním z modelů, který je dostane pod kapotu, bude nová generace Citroenu C5 a poté se začne postupně objevovat i v ostatních modelech.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků