Také Citroen Berlingo jde do nového roku v novém

Také Citroen představil novou generaci svého užitkovo-osobního modelu Berlingo. Novinka tak přichází po dlouhých jedenácti letech, kdy Berlingo sice procházelo facelifty, ale nic zásadního se nikdy neměnilo. Teď je vše nové.

Stejně jako partnerský Peugeot Parnter se nese nové Berlingo ve zcela novém pojetí designu a rozměrů. Novinka narostla na délku o necelých 250 mm, což zajistí nový prostor pro náklad, případně více prostoru pro posádku v osobní verzi.

Nová generace je schopna odvést až 3,3 m3 nákladu, který může vážit až 850 kg. Ložná plocha je pak dlouhá až 1,8 metru.

Po technické stránce stojí Berlingo na upravené platformě, která je vybavena částmi podvozků z koncernových osobních vozů. Tyto díly se mají postarat o daleko jistější jízdní vlastnosti, které mají být blízko klasickým MPV vozům.

Ostatně důraz na komfort v osobní verzi je opravdu markantní. Tvrdé plasty jdou pryč a vůz působí uvnitř jako klasické MPV a nejen jako zcivilněná dodávka.

Vý výbavě pak půjde najít mnoho moderních prvků, které první generaci chyběly. Automatická klima, řada airbagů, ESP a další.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Citroen Berlingo oficiálně

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Foto © Automedia
Citroen Berlingo zachycen špionážními fotografy před pár dny

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků