Také Citroen Berlingo jde do nového roku v novém

Také Citroen představil novou generaci svého užitkovo-osobního modelu Berlingo. Novinka tak přichází po dlouhých jedenácti letech, kdy Berlingo sice procházelo facelifty, ale nic zásadního se nikdy neměnilo. Teď je vše nové.

Stejně jako partnerský Peugeot Parnter se nese nové Berlingo ve zcela novém pojetí designu a rozměrů. Novinka narostla na délku o necelých 250 mm, což zajistí nový prostor pro náklad, případně více prostoru pro posádku v osobní verzi.

Nová generace je schopna odvést až 3,3 m3 nákladu, který může vážit až 850 kg. Ložná plocha je pak dlouhá až 1,8 metru.

Po technické stránce stojí Berlingo na upravené platformě, která je vybavena částmi podvozků z koncernových osobních vozů. Tyto díly se mají postarat o daleko jistější jízdní vlastnosti, které mají být blízko klasickým MPV vozům.

Ostatně důraz na komfort v osobní verzi je opravdu markantní. Tvrdé plasty jdou pryč a vůz působí uvnitř jako klasické MPV a nejen jako zcivilněná dodávka.

Vý výbavě pak půjde najít mnoho moderních prvků, které první generaci chyběly. Automatická klima, řada airbagů, ESP a další.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Citroen Berlingo oficiálně

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Foto © Automedia
Citroen Berlingo zachycen špionážními fotografy před pár dny

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků