Také Citroen Berlingo jde do nového roku v novém

Také Citroen představil novou generaci svého užitkovo-osobního modelu Berlingo. Novinka tak přichází po dlouhých jedenácti letech, kdy Berlingo sice procházelo facelifty, ale nic zásadního se nikdy neměnilo. Teď je vše nové.

Stejně jako partnerský Peugeot Parnter se nese nové Berlingo ve zcela novém pojetí designu a rozměrů. Novinka narostla na délku o necelých 250 mm, což zajistí nový prostor pro náklad, případně více prostoru pro posádku v osobní verzi.

Nová generace je schopna odvést až 3,3 m3 nákladu, který může vážit až 850 kg. Ložná plocha je pak dlouhá až 1,8 metru.

Po technické stránce stojí Berlingo na upravené platformě, která je vybavena částmi podvozků z koncernových osobních vozů. Tyto díly se mají postarat o daleko jistější jízdní vlastnosti, které mají být blízko klasickým MPV vozům.

Ostatně důraz na komfort v osobní verzi je opravdu markantní. Tvrdé plasty jdou pryč a vůz působí uvnitř jako klasické MPV a nejen jako zcivilněná dodávka.

Vý výbavě pak půjde najít mnoho moderních prvků, které první generaci chyběly. Automatická klima, řada airbagů, ESP a další.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Citroen Berlingo oficiálně

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Foto © Automedia
Citroen Berlingo zachycen špionážními fotografy před pár dny

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků