Také český Hyundai dal šanci studentům. Jejich projekty mají vylepšit elektromobil

Zapojení studentů do vývoje automobilů je nejlepší formou praxe. V minulých letech jsme se s tím setkávali hlavně u Škodovky, v České republice však není jedinou automobilkou, která chce pomoci studentům.

O spojení automobilky a studentů jsme v Česku v posledních letech slýchali hlavně z Mladé Boleslavi. Škoda Akademie už roky zapojuje studenty do projektů studentských automobilů, během nichž mohou nejenom realizovat své vlastní nápady, ale také řešit úskalí spojená s vývojem. Výsledkem je řada unikátních vozů, z nichž většinu jsme mohli také řídit.

První jízda s novým Hyundaiem Tucson: V Nošovicích mají být nač hrdí!

První jízda s novým Hyundaiem Tucson: V Nošovicích mají být nač hrdí!

S podobným nápadem přišlo společně s továrnou Hyundai Motor Manufactiring Czech i české zastoupení automobilky Hyundai. Studenti  technických oborů vysokých škol dostali za úkol navrhnout, jak by šlo elektromobilitu posunout dál. Cílem nebylo vyvinout vlastní auto, ale vylepšit již vyráběný model. Cena byla lákavá: Hyundai Kona Electric pro svou školu.

Hyundai vysvětlil, jak docílil skrytých světel. Pomohla špionážní technologie

Hyundai vysvětlil, jak docílil skrytých světel. Pomohla špionážní technologie

Do prvního kola soutěže se zapojilo osm univerzitních týmů, které měly formou videa představit své nápady. Každý z trojice vítězných týmů obdržel od Hyundaie model Kona Electric z předsériové výroby. Vozy poslouží k rozpracování a realizaci nápadů, dalšímu prohlubování znalostí, výzkumům týkajících se elektromobility či ke zpracování diplomových prací.

TEST Hyundai i30 kombi 1.6 CRDi MHEV DCT: Dva kroky vpřed, ani jeden zpátky

TEST Hyundai i30 kombi 1.6 CRDi MHEV DCT: Dva kroky vpřed, ani jeden zpátky

Studenti Vysokého učení technického v Brně se s projektem kempinkové nástavby pro elektromobil podělili o vítězství s týmem Fakulty strojního inženýrství v Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a jeho nápadem chytré garáže. Na třetím místě skončili studenti Technické univerzity Ostrava s projektem chytrých zpětných zrcátek. Při hodnocení byla brána v potaz kreativita, technické detaily, náročnost a využitelnost projektu. Vítězné projekty si můžete prohlédnout ve videích níže.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

TEST Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): Šli skautíci na výlet, měli 200 koní

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

Univerzálnímu stroji se zvýšeným podvozkem nejsilnější turbodiesel a bohatá výbava sluší. Znamená „skautizace“ pro uživatele nějaká omezení, nebo je zde vše Simply clever?

dnes | Richard Herbich | 4 příspěvky
TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

22.  1.  2021 | Jan Mička | 75 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků