Také BMW má svůj okruhový speciál na naftu. Ve volném prodeji

Svět automobilismu nyní nesporně prochází "dobou naftovou" a mnozí se nestačí divit, kam až vývoj Dieselova agregátu pokročí. Dnes se začínají nafťáky prosazovat i na okruzích a BMW nemůže zůstat stranou. Závodní jedničkové BMW má 245 koní, 450 Nm a koupit si jej můžete i vy.
Také BMW má svůj okruhový speciál na naftu. Ve volném prodeji

Je to sotva pár dní, kdy naftový speciál automobilky Audi vyhrál při své premiéře vytrvalostní závod. Další německá automobilka BMW zjevně nechce zůstat stranou a přichází také se svým naftovým závodním náčiním. Po nedávném představení speciálu BMW Z4 Rennsoport-Kit, který je určený nejen pro okruhové závody, ale také pro běžné zákazníky, přichází další vymazlený speciál.

Ten jde ovšem trochu jinou cestou a pod kapotou se nachází také zcela odlišný motor. Po více než osmi letech od prvního nasazení naftového speciálu při okruhových závodech se automobilka BMW vrátila zpět a adrenalinovým jezdcům připravila ve spolupráci s divizí Motorsport model 120d. Ten dostal řádnou dávku úprav a jeho výkon še vyšplhal až na zajímavých 180 kW (245 k) a točivý moment dosahuje hodnoty 450 Nm. Jedničková řada prošla dále úpravou podvozku a také výměnou brzd. Kotouče mají nyní rozměr 332 mm vpředu se šestipístkovými třmeny a 284 mm vzadu se čtyřpístkovými třmeny. Speciál je postaven na lehkých kolech společnosti BBS a disponuje také aerodynamickým kitem pro zlepšení přítlaku.

Cena za tento model je stanovena na 95 tis. eur (přibližně 2,72 mil. Kč), což je proti modelu Z4 Rennsport-Kit cena třetinová.

Klepněte pro větší obrázek
Speciál BMW 120d

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků