Také Audi hlásí v letošním roce rekordní prodeje

Německá automobilka Audi jde za svým cílem, který počítá s prodejem 1,5 milionu osobních vozů v roce 2015. Audi přichází na trh s velkým počtem nových modelů a také pilně navyšuje prodeje.

Za prvních šest měsíců letošního roku prodala Audi 509 000 nových osobních vozů, což představuje meziroční růst o solidních 9,8 procenta. Automobilka tak má dobře našlápnuto k prodejům nad hranicí jednoho milionu vozů ročně.

Největším trhem je pro Audi i nadále Evropa, kde prodala 372 300 nových vozů. Audi začalo nedávno prodávat své vozy i v Rusku, kde zaznamenalo nárůst prodejů o více než 76 procent na 7 270 vozů. Dobře skončily i prodeje ve Spojených státech, kde si vůz Audi koupilo 45 700 zákazníků.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

včera | Petr Schnagl | 25 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 146 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 82 příspěvků