Tak to je on! Nový Volkswagen Caddy unikl na veřejnost. Design se fakt povedl

Na oficiální uvedení vozu si ještě chvíli počkáme.

Německý web Auto Motor und Sport zveřejnil údajně oficiální fotografie osobní verze nového Volkswagenu Caddy. Divize Volkswagen Užitkové vozy na novinku láká již od konce prosince a k uvedení má dojít ještě dnes. Jak už ale bývá zvykem, uhlídat oficiální fotografie není v dnešní době jen tak.

Minitest Volkswagen Caddy Maxi 1.4 TGI: Spořivému plyn nesmrdí

Minitest Volkswagen Caddy Maxi 1.4 TGI: Spořivému plyn nesmrdí

Nový Volkswagen Caddy si oproti předchůdci projde razantní změnou designu. Ta čítá nové LED světlomety spojené s úzkou přední maskou, do které bylo umístěno nové logo značky. Spodní část předního nárazníku dostala žebrování ve tvaru včelí plástve a ukrývá i znatelné „oko“ asistenčních systémů.

Zadní část taktéž opouští zavedený designový jazyk užitkových Volkswagenů a přináší například dvojici podlouhlých svislých LED svítilen, které sahají až po střechu. Na fotografiích je vyobrazena verze s jednoduchým víkem zavazadlového prostoru. K mání ale budou samozřejmě i dvoukřídlé dveře, které uvidíme hlavně na verzi Cargo.

TEST Peugeot Rifter Long 1.5 BlueHDi EAT8: Komfortní univerzál

TEST Peugeot Rifter Long 1.5 BlueHDi EAT8: Komfortní univerzál

Caddy bude sdílet upravenou platformu MQB s novým Golfem. Znamená to tedy, že s ním může sdílet i pohonná ústrojí, včetně mild-hybridních a plug-in hybridních jednotek. Stejný vztah se podle taktéž uniklých skic (v galerii) promítl i do interiéru. Čeká nás tak velký infotainment plynule navazující na digitální přístrojový štít. Podrobné informace se dozvíme až po oficiálním uvedení.

TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

1.  4.  2020 | Jan Mička | 57 příspěvků
Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 147 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 25 příspěvků