Tak a je po Smartu Forfour

Dlouho očekávané se stalo skutečností, výroba Smartu Forfour byla minulý týden dohodou koncernů Mitsubishi Motors a DaimlerChrysler (dále jen DC) definitivně ukončena. Vůz byl vyráběn v nizozemské továrně NedCar po boku Mitsubishi Colt, se kterým sdílel velkou většinu techniky. Zatímco nedlouhý život Forfour se stal dohodou obou stran minulostí, Colt se bude v Nizozemí vyrábět i nadále.

K ukončení výroby došlo po více než tříměsíčním vyjednávání obou firem a ještě delším tápání samotného koncernu DC. Pro ten je Smart malou noční můrou, které se nedokáže zbavit. Uvažoval postupně o jeho prodeji, o zrušení většiny modelové řady nebo naopak o expanzi na nové trhy. Realizováno bylo zatím pouze to druhé, z relativně široké nabídky smartu a plánovaného SUV zůstal jen prapůvodní malý Fortwo, který se dočká i druhé generace.

Součástí dohody je také přenechání padesátiprocentního podílu Mitsubishi ve firmě MDC Power ve prospěch DC. Firma MDC Power byla původně založena jako společná motorárna nejen pro Smart Forfour a Mitsubishi Colt, nyní zůstává čistě majetku DC.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Smart Forfour jsme testovali loni, dnes si můžete test prečíst leda z nostalgie...

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků