Tak a je po Smartu Forfour

Dlouho očekávané se stalo skutečností, výroba Smartu Forfour byla minulý týden dohodou koncernů Mitsubishi Motors a DaimlerChrysler (dále jen DC) definitivně ukončena. Vůz byl vyráběn v nizozemské továrně NedCar po boku Mitsubishi Colt, se kterým sdílel velkou většinu techniky. Zatímco nedlouhý život Forfour se stal dohodou obou stran minulostí, Colt se bude v Nizozemí vyrábět i nadále.

K ukončení výroby došlo po více než tříměsíčním vyjednávání obou firem a ještě delším tápání samotného koncernu DC. Pro ten je Smart malou noční můrou, které se nedokáže zbavit. Uvažoval postupně o jeho prodeji, o zrušení většiny modelové řady nebo naopak o expanzi na nové trhy. Realizováno bylo zatím pouze to druhé, z relativně široké nabídky smartu a plánovaného SUV zůstal jen prapůvodní malý Fortwo, který se dočká i druhé generace.

Součástí dohody je také přenechání padesátiprocentního podílu Mitsubishi ve firmě MDC Power ve prospěch DC. Firma MDC Power byla původně založena jako společná motorárna nejen pro Smart Forfour a Mitsubishi Colt, nyní zůstává čistě majetku DC.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Smart Forfour jsme testovali loni, dnes si můžete test prečíst leda z nostalgie...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků