Tajné: nová BMW řad 7 a X6 se prohání po USA

Nová cabria z Mnichova jsme vám již představili, dnes se podíváme na něco praktičtějšího - novou generaci řady 7 a zcela novou X6.

Tip: O dalších dvou přistižených novinkách BMW se dočtete zde

Nová řada 7 přijde v roce 2009

Řada 7 měla v nabídce BMW vždy tak trochu speciální postavení. U komfortní limuzíny výrobce sportovně zaměřených aut tomu ani nemohlo být jinak. Spojoval se u ní luxus, vynikající podvozky a motory. A v roce 2001 se k tomu přidal i kontroverzní design z pera Chrise Banglea, který se ne u všech setkal s plným pochopením. Přesto, nebo možná právě proto, se sedmička vždy prodávala dobře. Čas ovšem letí, konkurence nespí a stávající model je ve srovnání třeba s novým S-kem od Mercedesu poněkud pozadu. BMW tedy intenzivně pracuje na novém modelu, který bychom měli poprvé uvidět na některé z výstav v příštím roce a do prodeje by se mohl dostat v roce 2009. 

Všeobecně se očekává, že nová sedmička dostane jinou přední masku ve stylu menší šestky a že Bangleovské křivky budou významně utlumeny. Hlavním cílem je vytvořit dojem méně mohutného a elegantnějšího vozu. Současně s uvedením nového BMW 7 má být uveden nový iDrive a nový, osmistupňový automat.  

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Ilustrace a Foto @ Automedia
Testovací mula nové řady 7

BMW X6 je na spadnutí

A nyní se dostáváme k úplné novince, chystanému crossoveru. Je to vůbec poprvé, co byla testovací mula X6 spatřena mimo Německo. Přes rozsáhlé maskování lze vytušit velmi se svažující střechu ve stylu kupé. O vzhledu zadní části zatím nejsou žádné informace, ale podle toho, co vidíme na fotkách, by se zadní světlomety mohly podobat těm, ketré jsou na kupé Z4.

Možná vás při prohlížení fotek napadne, proč BMW vyvíjí auto, které už v podstatě má. Na první pohled se X6 příliš neliší od úspěšné X5, ale nenechte se zmýlit. X6 bude delší a významně nižší, než X5, a navíc měla být jen 4-místná a dynamičtější.

Ať už to bude jakkoliv, myslím, že bude zajímavé sledovat další vývoj tohoto auta, které by se své premiéry mělo dočkat taky někdy v příštím roce. V každém případě se můžete těšit na další sady špionážních fotografií.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Foto @ Automedia
Prototyp BMW řady X6 při testování v USA

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků