Tahle Tatra je vážně z papíru! Nádherná díla českého modeláře nemají obdoby

Zapomeňte na své vystřihovánky z ábíčka. Tady jsme na úplně jiné úrovni…

Stačí dobrý úhel pohledu a měli byste dojem, že koukáte na fotky opravdového vozu. Možná vám jméno Michal Traj něco říká, možná ne, každopádně se ale musíte nad výtvory tohoto českého modeláře pozastavit s hlubokým obdivem. Z papíru totiž tvoří úchvatné zmenšeniny, jejichž úroveň detailů vás prostě dostane.

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Nadšený modelář se pouští ze všeho nejradši do ztvárnění zašlých stavebních strojů nejrůznějších typů od míchaček po jeřáby a buldozery, ale také například do vojenské techniky. Z nedávné doby byste přitom na jeho facebooku zahlédli, že se nebojí pustit i do papírového ztělesnění reálných budov i s okolím.

Pocit papírové konstrukce zde kompletně mizí, jelikož Traj dodává svým modelům efekt jakéhokoliv materiálu z reálné předlohy. Čistě z hlavy netvoří a stavbě modelu předchází detailní zdokumentování původního vzoru životní velikosti. A na prostředí okolo také nezapomíná, rezavý domíchávač zarostlý vegetací to jen dokazuje (viz galerie).

Nádhernou Tatru T97 Hitler odsoudil k záhubě. Volkswagen za to tvrdě zaplatil

Nádhernou Tatru T97 Hitler odsoudil k záhubě. Volkswagen za to tvrdě zaplatil

S ohledem na množství detailů a titěrnou ruční práci není divu, že tvorba takový modelů spolkne i více jak rok času. Podrobnosti o celém procesu stavby se dozvíte v popiscích v galerii, fotky ostatně mluví za vše…

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 63 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků