Tahle Tatra je vážně z papíru! Nádherná díla českého modeláře nemají obdoby

Zapomeňte na své vystřihovánky z ábíčka. Tady jsme na úplně jiné úrovni…

Stačí dobrý úhel pohledu a měli byste dojem, že koukáte na fotky opravdového vozu. Možná vám jméno Michal Traj něco říká, možná ne, každopádně se ale musíte nad výtvory tohoto českého modeláře pozastavit s hlubokým obdivem. Z papíru totiž tvoří úchvatné zmenšeniny, jejichž úroveň detailů vás prostě dostane.

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Nadšený modelář se pouští ze všeho nejradši do ztvárnění zašlých stavebních strojů nejrůznějších typů od míchaček po jeřáby a buldozery, ale také například do vojenské techniky. Z nedávné doby byste přitom na jeho facebooku zahlédli, že se nebojí pustit i do papírového ztělesnění reálných budov i s okolím.

Pocit papírové konstrukce zde kompletně mizí, jelikož Traj dodává svým modelům efekt jakéhokoliv materiálu z reálné předlohy. Čistě z hlavy netvoří a stavbě modelu předchází detailní zdokumentování původního vzoru životní velikosti. A na prostředí okolo také nezapomíná, rezavý domíchávač zarostlý vegetací to jen dokazuje (viz galerie).

Nádhernou Tatru T97 Hitler odsoudil k záhubě. Volkswagen za to tvrdě zaplatil

Nádhernou Tatru T97 Hitler odsoudil k záhubě. Volkswagen za to tvrdě zaplatil

S ohledem na množství detailů a titěrnou ruční práci není divu, že tvorba takový modelů spolkne i více jak rok času. Podrobnosti o celém procesu stavby se dozvíte v popiscích v galerii, fotky ostatně mluví za vše…

Za volantem Škody Octavia RS Combi 2.0 TSI: Kabel nechte Bruselu, berte tuhle!

Škoda Octavia RS Combi 2.0 TSI

Vyzkoušeli jsme Škodu Octavia RS. Tu správnou Škodu Octavia RS. A tady je pár důvodů, proč byste se měli zajímat právě o verzi, o které si dnes budeme povídat.

dnes | Jan Mička | 62 příspěvků
Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

včera | Jan Mička | 105 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků