Tahle Tatra je vážně z papíru! Nádherná díla českého modeláře nemají obdoby

Zapomeňte na své vystřihovánky z ábíčka. Tady jsme na úplně jiné úrovni…

Stačí dobrý úhel pohledu a měli byste dojem, že koukáte na fotky opravdového vozu. Možná vám jméno Michal Traj něco říká, možná ne, každopádně se ale musíte nad výtvory tohoto českého modeláře pozastavit s hlubokým obdivem. Z papíru totiž tvoří úchvatné zmenšeniny, jejichž úroveň detailů vás prostě dostane.

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Na severu Čech leží obrovské pohřebiště vozů Tatra. Pár z nich je možné zachránit

Nadšený modelář se pouští ze všeho nejradši do ztvárnění zašlých stavebních strojů nejrůznějších typů od míchaček po jeřáby a buldozery, ale také například do vojenské techniky. Z nedávné doby byste přitom na jeho facebooku zahlédli, že se nebojí pustit i do papírového ztělesnění reálných budov i s okolím.

Pocit papírové konstrukce zde kompletně mizí, jelikož Traj dodává svým modelům efekt jakéhokoliv materiálu z reálné předlohy. Čistě z hlavy netvoří a stavbě modelu předchází detailní zdokumentování původního vzoru životní velikosti. A na prostředí okolo také nezapomíná, rezavý domíchávač zarostlý vegetací to jen dokazuje (viz galerie).

Nádhernou Tatru T97 Hitler odsoudil k záhubě. Volkswagen za to tvrdě zaplatil

Nádhernou Tatru T97 Hitler odsoudil k záhubě. Volkswagen za to tvrdě zaplatil

S ohledem na množství detailů a titěrnou ruční práci není divu, že tvorba takový modelů spolkne i více jak rok času. Podrobnosti o celém procesu stavby se dozvíte v popiscích v galerii, fotky ostatně mluví za vše…

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

včera | Vladimír Kadera | 22 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků