Tahle Dacia není pro starý. Slavný český grafik si vzal do parády první Duster

Z titulku jste si asi všimli reference na knihu od Cormaca McCarthyho „Tahle země není pro starý“, která se dokonce dočkala filmové adaptace. Se stejným přístupem se na Dacii Duster totiž podíval slavný český grafik.

Popularita Dacie Duster je nepopíratelná. Z jednoduchého receptu vzešel jeden z nejprodávanějších modelů Dacie, ale i výchozího Renaultu. Lidé slyší na robustnost, jednoduchost, nízkou cenu a překvapivě dobré jízdní vlastnosti.

Dacia Sandero RS má po faceliftu. Pořád je jedním z nejlevnějších sporťáků světa

Dacia Sandero RS má po faceliftu. Pořád je jedním z nejlevnějších sporťáků světa

První výše zmíněné vlastnosti samozřejmě nejsou něco, co by zajímalo mladé řidiče, a tak se Duster začal objevovat hlavně u starších zákazníků. Jeden z nejžádanějších grafků na světě, prostějovský rodák Rostislav Prokop, tak vytvořil velmi zajímavý render, který už by mladého řidiče donutil se za Dacií otočit.

Dacia Duster přijíždí v luxusní edici pro sběratele. Lze objednat přes internet

Dacia Duster přijíždí v luxusní edici pro sběratele. Lze objednat přes internet

Jeho kompletně přepracovaná Dacie Duster první generace vypadá, jako nějaký show car či speciál na driftování. Jiné nárazníky, rozšířené prahy a blatníky, velký kola, zadní křídlo. To všechno jsou známky toho, že okolo této Dacie by se to hemžilo smartphony.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků