Tahle Dacia není pro starý. Slavný český grafik si vzal do parády první Duster

Z titulku jste si asi všimli reference na knihu od Cormaca McCarthyho „Tahle země není pro starý“, která se dokonce dočkala filmové adaptace. Se stejným přístupem se na Dacii Duster totiž podíval slavný český grafik.

Popularita Dacie Duster je nepopíratelná. Z jednoduchého receptu vzešel jeden z nejprodávanějších modelů Dacie, ale i výchozího Renaultu. Lidé slyší na robustnost, jednoduchost, nízkou cenu a překvapivě dobré jízdní vlastnosti.

Dacia Sandero RS má po faceliftu. Pořád je jedním z nejlevnějších sporťáků světa

Dacia Sandero RS má po faceliftu. Pořád je jedním z nejlevnějších sporťáků světa

První výše zmíněné vlastnosti samozřejmě nejsou něco, co by zajímalo mladé řidiče, a tak se Duster začal objevovat hlavně u starších zákazníků. Jeden z nejžádanějších grafků na světě, prostějovský rodák Rostislav Prokop, tak vytvořil velmi zajímavý render, který už by mladého řidiče donutil se za Dacií otočit.

Dacia Duster přijíždí v luxusní edici pro sběratele. Lze objednat přes internet

Dacia Duster přijíždí v luxusní edici pro sběratele. Lze objednat přes internet

Jeho kompletně přepracovaná Dacie Duster první generace vypadá, jako nějaký show car či speciál na driftování. Jiné nárazníky, rozšířené prahy a blatníky, velký kola, zadní křídlo. To všechno jsou známky toho, že okolo této Dacie by se to hemžilo smartphony.

Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

dnes | Stanislav Kolman | 38 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 26 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků