TAG Heuer Night Vision: brýle pro jízdu v noci

Sluneční brýle pro jízdu za jasných letních dnů jsou pro většinu řidičů aut téměř povinnou výbavou. Ale co brýle pro jízdu od soumraku do úsvitu?

Pro zlepšení vidění v noci se automobilky snaží vymýšlet různé systémy, které budou schopny vidět věci, které lidské oko nemůže postřehnout. Drahým a beztak problematicky fungujícím systémům se nyní bude snažit vypálit rybník známý švýcarský výrobce hodinek TAG Heuer, který v rámci své kolekce brýlí představil model Night Vision.

Od novinky se zřejmě nedají očekávat zázraky, ale její cena a použitelnost by se měly pohybovat v úplně jiných dimenzích než zmíněné systémy. Jasnější a ostřejší vidění v noci má spočívat v nažloutlých čočkách z materiálu s vysokou propustností světla, které zvyšují kontrast tmavě modré a zelené barvy bez změny vnímání barev. Podle konzultace s odborníkem na fyziologii zraku opravdu nelze od zmíněných brýlí očekávat supermanův zrak, jeich přínos, bude-li nějaký, se bude omezovat jen na dobu šera.

Výrobce se ovšem chlubí tím, že brýle s těmito čočkami úspěšně používají známí automobiloví závodníci na čtyřiadvacetihodinovkách v Le Mans nebo Indianapolis. Cena brýlí TAG Heuer Night Vision zatím není známa, ke koupi by ale měly být co nevidět.

Klepněte pro větší obrázek 
TAG Heuer Night Vision

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků