TAG Heuer Night Vision: brýle pro jízdu v noci

Sluneční brýle pro jízdu za jasných letních dnů jsou pro většinu řidičů aut téměř povinnou výbavou. Ale co brýle pro jízdu od soumraku do úsvitu?

Pro zlepšení vidění v noci se automobilky snaží vymýšlet různé systémy, které budou schopny vidět věci, které lidské oko nemůže postřehnout. Drahým a beztak problematicky fungujícím systémům se nyní bude snažit vypálit rybník známý švýcarský výrobce hodinek TAG Heuer, který v rámci své kolekce brýlí představil model Night Vision.

Od novinky se zřejmě nedají očekávat zázraky, ale její cena a použitelnost by se měly pohybovat v úplně jiných dimenzích než zmíněné systémy. Jasnější a ostřejší vidění v noci má spočívat v nažloutlých čočkách z materiálu s vysokou propustností světla, které zvyšují kontrast tmavě modré a zelené barvy bez změny vnímání barev. Podle konzultace s odborníkem na fyziologii zraku opravdu nelze od zmíněných brýlí očekávat supermanův zrak, jeich přínos, bude-li nějaký, se bude omezovat jen na dobu šera.

Výrobce se ovšem chlubí tím, že brýle s těmito čočkami úspěšně používají známí automobiloví závodníci na čtyřiadvacetihodinovkách v Le Mans nebo Indianapolis. Cena brýlí TAG Heuer Night Vision zatím není známa, ke koupi by ale měly být co nevidět.

Klepněte pro větší obrázek 
TAG Heuer Night Vision

 

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička | 40 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 66 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků