Tady má elektřina opravdu smysl. Polaris představuje Ranger XP Kinetic na baterie

Elektrické UTV na farmu nebo do lesa? Když se podíváte na parametry této novinky, je jasné, že zastane spoustu práce se zajímavými výhodami.

Na novém elektrickém modelu Ranger XP Kinetic spolupracovala americká společnost Polaris se společností Zero Motorcycles, která, jak je z názvu celkem jasné, vyrábí dost zajímavé elektrické motocykly. Třísedadlové UTV má výkon 81 kW a 190 N.m točivého momentu, který je navíc k dispozici ihned.

Proto uveze až 567 kilogramů nákladu a utáhne 1134 kg. Se světlostí 35,5 centimetru se těžkého terénu pochopitelně nebojí, zdvih odpružení je solidních 25,4 centimetru a dobrou trakci jistí pneumatiky Pro Armor X-Terrain o průměru 74 centimetrů.

Svému řidiči nabídne tři jízdní režimy – Eco+ pro maximální dojezd a lehčí práci, Standard pro denní ježdění a větší zápřah a Sport pro rychlou odezvu plynu a těžkou dřinu. Ranger XP Kinetic bude k mání ve verzi Premium s 3kW nabíjením a 14,9kWh baterií (dojezd 70 km), nebo v provedení Ultimate s 6kW nabíjením a akumulátorem o kapacitě 29,8 kWh (dojezd až 130 km). S příplatkovým nabíjecím systémem lze u obou verzí zvýšit rychlost dobíjení o třetinu.

Farmáře nebo dobrodruha ovládání elektrického UTV nezaskočí – volič „řazení“ má známé polohy, high, low, neutral a parking plus přepínač jízdy vpřed a vzad. Výhody elektrického pohonu jsou jasné: tichý provoz, takže po ránu na farmě nebo v lese neplašíte sousedy ani zvěř. Na českém trhu bude Ranger XP Kinetic k dispozici v létě roku 2022, cena zatím nebyla zveřejněna.

Váš názor Další článek: Takto vypadá nejlevnější nová Škoda Karoq. Nestojí zrovna málo, ale výbavu má slušnou

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,