Systém Stop&Start bude v pětině automobilů

Společnost Bosch, která patří mezi největší světové dodavatele systémů pro automobilový průmysl, vidí velkou budoucnost v tzv. systému Stop&Start. Tedy v systému, který se stará o automatické vypínání motorů při zastavení a jeho opětovném nastartování při rozjezdu.

Systém, který tak šetří palivo, má najít své místo až v pětině automobilů, které se budou po roce 2012 vyrábět. V rámci funkčnosti daného systému se ovšem předpokládá, že bude v nabídce hlavně u vozů, které mají v popisu práce časté jízdy po městě, kde má daná technologie nějaký význam.

Systém v současnosti úspěšné používá Citroen a v nedávné době se připojila i automobilka BMW. Také malé Mini se dočká tohoto systémů a další automobilky již ohlásily, že daný systém u svých vozů použijí.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

dnes | Milan Lažanský
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků