Systém Stop&Start bude v pětině automobilů

Společnost Bosch, která patří mezi největší světové dodavatele systémů pro automobilový průmysl, vidí velkou budoucnost v tzv. systému Stop&Start. Tedy v systému, který se stará o automatické vypínání motorů při zastavení a jeho opětovném nastartování při rozjezdu.

Systém, který tak šetří palivo, má najít své místo až v pětině automobilů, které se budou po roce 2012 vyrábět. V rámci funkčnosti daného systému se ovšem předpokládá, že bude v nabídce hlavně u vozů, které mají v popisu práce časté jízdy po městě, kde má daná technologie nějaký význam.

Systém v současnosti úspěšné používá Citroen a v nedávné době se připojila i automobilka BMW. Také malé Mini se dočká tohoto systémů a další automobilky již ohlásily, že daný systém u svých vozů použijí.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků