Systém Stop&Start bude v pětině automobilů

Společnost Bosch, která patří mezi největší světové dodavatele systémů pro automobilový průmysl, vidí velkou budoucnost v tzv. systému Stop&Start. Tedy v systému, který se stará o automatické vypínání motorů při zastavení a jeho opětovném nastartování při rozjezdu.

Systém, který tak šetří palivo, má najít své místo až v pětině automobilů, které se budou po roce 2012 vyrábět. V rámci funkčnosti daného systému se ovšem předpokládá, že bude v nabídce hlavně u vozů, které mají v popisu práce časté jízdy po městě, kde má daná technologie nějaký význam.

Systém v současnosti úspěšné používá Citroen a v nedávné době se připojila i automobilka BMW. Také malé Mini se dočká tohoto systémů a další automobilky již ohlásily, že daný systém u svých vozů použijí.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků