Systém Stop&Start bude v pětině automobilů

Společnost Bosch, která patří mezi největší světové dodavatele systémů pro automobilový průmysl, vidí velkou budoucnost v tzv. systému Stop&Start. Tedy v systému, který se stará o automatické vypínání motorů při zastavení a jeho opětovném nastartování při rozjezdu.

Systém, který tak šetří palivo, má najít své místo až v pětině automobilů, které se budou po roce 2012 vyrábět. V rámci funkčnosti daného systému se ovšem předpokládá, že bude v nabídce hlavně u vozů, které mají v popisu práce časté jízdy po městě, kde má daná technologie nějaký význam.

Systém v současnosti úspěšné používá Citroen a v nedávné době se připojila i automobilka BMW. Také malé Mini se dočká tohoto systémů a další automobilky již ohlásily, že daný systém u svých vozů použijí.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 21 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků