Systém euroShell: Jedna platební karta na vše

Systém euroShell je produktem společnosti Shell, který svým partnerům usnadňuje provozování jejich vozidel nejen na českém trhu, ale i v celé Evropě.
Systém euroShell: Jedna platební karta na vše

Platební karta euroShell je přijímána na více než 12 tisících čerpacích stanicích Shell a na dalších takřka 8 tisících stanicích partnerských společností. V České republice jsou jimi společnosti Benzina a Esso a je určena především profesionálním dopravcům.

K čemu je možné kartu použít

Samozřejmě hlavním účelem je zjednodušení plateb za pohonné hmoty. Kartou je však možné provádět i platby za nákup automobilových doplňků, hrazení poplatků za tunely a trajekty, dálničních poplatků, menších oprav, automyčky, odtahové služby a dalších věcí, se kterými se na cestách běžně setkáváme.
Jak to funguje


Existují čtyři úrovně karet z hlediska nákupu zboží a služeb. První umožňuje nákup pouze nafty a silničních poplatků a čtvrtá naopak dovoluje nákup veškerého zboží a služeb na čerpacích stanicích.

Hlavní výhoda euroShellu však stále zůstává v bezpečnosti tankování a v systému kontroly. „Snahou společnosti Shell je nabízet dopravcům takové produkty, které vedou ke snížení provozních nákladů. V případě systému euroShell je tohoto cíle dosaženo zamezením fingovaného tankování, protože výdejní stojan je elektronicky propojen s řídícím systémem čerpací stanice. Jinými slovy veškeré transakce probíhají bez zásahu lidského faktoru. Další produkt euroShell Monitor navíc dává našim partnerům jistotu, že nakoupené palivo skutečně nateklo do nádrže jejich vozu a nikoliv do nádrže vozu jiného dopravce či kanystru řidiče. „ řekl Ing. Martin Benda ze společnosti Shell.

Využití našel i internet

Systém kontroly je možno ještě prohloubit díky používání internetové služby euroShell Online, která umožňuje stažení všech dat o transakcích z celé Evropy během 48 hodin po jejich uskutečnění do počítače dopravce. Součástí této služby je již také deset základních druhů reportů s možností nastavení mezních hodnot jako je průměrná spotřeba, množství jednorázového natankování atd. Dalším produktem je software euroShell Fuel Logic určený pro středně velké a velké dopravce. Umí zpracovávat data nejenom získané prostřednictvím služby euroShell Online, ale může vstřebat i data z tankování mimo systém euroShell, například z vlastní čerpací stanice dopravce.

Celkem je k dispozici až 40 různých reportů rozlišených podle typů vozidel, nákladových středisek, kilometrů, řidičů, atd.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků