Systém euroShell: Jedna platební karta na vše

Systém euroShell je produktem společnosti Shell, který svým partnerům usnadňuje provozování jejich vozidel nejen na českém trhu, ale i v celé Evropě.
Systém euroShell: Jedna platební karta na vše

Platební karta euroShell je přijímána na více než 12 tisících čerpacích stanicích Shell a na dalších takřka 8 tisících stanicích partnerských společností. V České republice jsou jimi společnosti Benzina a Esso a je určena především profesionálním dopravcům.

K čemu je možné kartu použít

Samozřejmě hlavním účelem je zjednodušení plateb za pohonné hmoty. Kartou je však možné provádět i platby za nákup automobilových doplňků, hrazení poplatků za tunely a trajekty, dálničních poplatků, menších oprav, automyčky, odtahové služby a dalších věcí, se kterými se na cestách běžně setkáváme.
Jak to funguje


Existují čtyři úrovně karet z hlediska nákupu zboží a služeb. První umožňuje nákup pouze nafty a silničních poplatků a čtvrtá naopak dovoluje nákup veškerého zboží a služeb na čerpacích stanicích.

Hlavní výhoda euroShellu však stále zůstává v bezpečnosti tankování a v systému kontroly. „Snahou společnosti Shell je nabízet dopravcům takové produkty, které vedou ke snížení provozních nákladů. V případě systému euroShell je tohoto cíle dosaženo zamezením fingovaného tankování, protože výdejní stojan je elektronicky propojen s řídícím systémem čerpací stanice. Jinými slovy veškeré transakce probíhají bez zásahu lidského faktoru. Další produkt euroShell Monitor navíc dává našim partnerům jistotu, že nakoupené palivo skutečně nateklo do nádrže jejich vozu a nikoliv do nádrže vozu jiného dopravce či kanystru řidiče. „ řekl Ing. Martin Benda ze společnosti Shell.

Využití našel i internet

Systém kontroly je možno ještě prohloubit díky používání internetové služby euroShell Online, která umožňuje stažení všech dat o transakcích z celé Evropy během 48 hodin po jejich uskutečnění do počítače dopravce. Součástí této služby je již také deset základních druhů reportů s možností nastavení mezních hodnot jako je průměrná spotřeba, množství jednorázového natankování atd. Dalším produktem je software euroShell Fuel Logic určený pro středně velké a velké dopravce. Umí zpracovávat data nejenom získané prostřednictvím služby euroShell Online, ale může vstřebat i data z tankování mimo systém euroShell, například z vlastní čerpací stanice dopravce.

Celkem je k dispozici až 40 různých reportů rozlišených podle typů vozidel, nákladových středisek, kilometrů, řidičů, atd.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků