Systém euroShell: Jedna platební karta na vše

Systém euroShell je produktem společnosti Shell, který svým partnerům usnadňuje provozování jejich vozidel nejen na českém trhu, ale i v celé Evropě.
Systém euroShell: Jedna platební karta na vše

Platební karta euroShell je přijímána na více než 12 tisících čerpacích stanicích Shell a na dalších takřka 8 tisících stanicích partnerských společností. V České republice jsou jimi společnosti Benzina a Esso a je určena především profesionálním dopravcům.

K čemu je možné kartu použít

Samozřejmě hlavním účelem je zjednodušení plateb za pohonné hmoty. Kartou je však možné provádět i platby za nákup automobilových doplňků, hrazení poplatků za tunely a trajekty, dálničních poplatků, menších oprav, automyčky, odtahové služby a dalších věcí, se kterými se na cestách běžně setkáváme.
Jak to funguje


Existují čtyři úrovně karet z hlediska nákupu zboží a služeb. První umožňuje nákup pouze nafty a silničních poplatků a čtvrtá naopak dovoluje nákup veškerého zboží a služeb na čerpacích stanicích.

Hlavní výhoda euroShellu však stále zůstává v bezpečnosti tankování a v systému kontroly. „Snahou společnosti Shell je nabízet dopravcům takové produkty, které vedou ke snížení provozních nákladů. V případě systému euroShell je tohoto cíle dosaženo zamezením fingovaného tankování, protože výdejní stojan je elektronicky propojen s řídícím systémem čerpací stanice. Jinými slovy veškeré transakce probíhají bez zásahu lidského faktoru. Další produkt euroShell Monitor navíc dává našim partnerům jistotu, že nakoupené palivo skutečně nateklo do nádrže jejich vozu a nikoliv do nádrže vozu jiného dopravce či kanystru řidiče. „ řekl Ing. Martin Benda ze společnosti Shell.

Využití našel i internet

Systém kontroly je možno ještě prohloubit díky používání internetové služby euroShell Online, která umožňuje stažení všech dat o transakcích z celé Evropy během 48 hodin po jejich uskutečnění do počítače dopravce. Součástí této služby je již také deset základních druhů reportů s možností nastavení mezních hodnot jako je průměrná spotřeba, množství jednorázového natankování atd. Dalším produktem je software euroShell Fuel Logic určený pro středně velké a velké dopravce. Umí zpracovávat data nejenom získané prostřednictvím služby euroShell Online, ale může vstřebat i data z tankování mimo systém euroShell, například z vlastní čerpací stanice dopravce.

Celkem je k dispozici až 40 různých reportů rozlišených podle typů vozidel, nákladových středisek, kilometrů, řidičů, atd.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků