Systém euroShell: Jedna platební karta na vše

Systém euroShell je produktem společnosti Shell, který svým partnerům usnadňuje provozování jejich vozidel nejen na českém trhu, ale i v celé Evropě.
Systém euroShell: Jedna platební karta na vše

Platební karta euroShell je přijímána na více než 12 tisících čerpacích stanicích Shell a na dalších takřka 8 tisících stanicích partnerských společností. V České republice jsou jimi společnosti Benzina a Esso a je určena především profesionálním dopravcům.

K čemu je možné kartu použít

Samozřejmě hlavním účelem je zjednodušení plateb za pohonné hmoty. Kartou je však možné provádět i platby za nákup automobilových doplňků, hrazení poplatků za tunely a trajekty, dálničních poplatků, menších oprav, automyčky, odtahové služby a dalších věcí, se kterými se na cestách běžně setkáváme.
Jak to funguje


Existují čtyři úrovně karet z hlediska nákupu zboží a služeb. První umožňuje nákup pouze nafty a silničních poplatků a čtvrtá naopak dovoluje nákup veškerého zboží a služeb na čerpacích stanicích.

Hlavní výhoda euroShellu však stále zůstává v bezpečnosti tankování a v systému kontroly. „Snahou společnosti Shell je nabízet dopravcům takové produkty, které vedou ke snížení provozních nákladů. V případě systému euroShell je tohoto cíle dosaženo zamezením fingovaného tankování, protože výdejní stojan je elektronicky propojen s řídícím systémem čerpací stanice. Jinými slovy veškeré transakce probíhají bez zásahu lidského faktoru. Další produkt euroShell Monitor navíc dává našim partnerům jistotu, že nakoupené palivo skutečně nateklo do nádrže jejich vozu a nikoliv do nádrže vozu jiného dopravce či kanystru řidiče. „ řekl Ing. Martin Benda ze společnosti Shell.

Využití našel i internet

Systém kontroly je možno ještě prohloubit díky používání internetové služby euroShell Online, která umožňuje stažení všech dat o transakcích z celé Evropy během 48 hodin po jejich uskutečnění do počítače dopravce. Součástí této služby je již také deset základních druhů reportů s možností nastavení mezních hodnot jako je průměrná spotřeba, množství jednorázového natankování atd. Dalším produktem je software euroShell Fuel Logic určený pro středně velké a velké dopravce. Umí zpracovávat data nejenom získané prostřednictvím služby euroShell Online, ale může vstřebat i data z tankování mimo systém euroShell, například z vlastní čerpací stanice dopravce.

Celkem je k dispozici až 40 různých reportů rozlišených podle typů vozidel, nákladových středisek, kilometrů, řidičů, atd.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Nissan Juke 1,2
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 370 000 Kč
Renault Thalia 1,4
Rok výroby: 2006
Stav: 52 888 km
Cena: 60 000 Kč
Hyundai ix20 1,6
Rok výroby: 2011
Stav: 67 361 km
Cena: 216 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2005
Stav: 349 860 km
Cena: 73 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2006
Stav: 267 318 km
Cena: 90 000 Kč
Skoda Superb 2
Rok výroby: 2010
Stav: 159 691 km
Cena: 295 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 33 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků
Test Alfy Romeo Stelvio: Italové naučili SUV jezdit! A kde je problém?

Alfa Romeo Stelvio

První sportovně-užitkový vůz od Alfy Romeo má poctivý základ, díky kterému nabízí skvělé jízdní vlastnosti. Jak si ale stojí v dalších disciplínách?

8.  8.  2017 | Milan Lažanský | 13 příspěvků