Švýcaři udělali z nejslavnějšího Batmobilu hodiny. S cenou to ale trochu přehnali

298 mm dlouhý model Batmobilu z roku 1989 je špičkovou ruční prací švýcarských mistrů. Bohužel ale jen pro vyvolené.

Švýcarští designéři z Kross Studio přišli s jedinečnými stolními hodinami, které jsou replikou Batmobilu z filmu Batman z roku 1989, který režíroval Tim Burton a hlavní roli netopýřího muže si střihl Michael Keaton. Zřejmě nejslavnější Batmobile má své základy v Chevroletu Impala, zvažoval se ale i Jaguar a Ford Mustang.

Nový Batmobil řádí v první ukázce. Tajemný bourák bude parťákem v temné detektivce

Nový Batmobil řádí v první ukázce. Tajemný bourák bude parťákem v temné detektivce

Ve 298 milimetrovém modelu je 512 součástek, z toho 397 slouží k samotnému chodu hodin, které tikají ve frekvenci 21.600 úderů za hodinu. Ručně vyráběný model se pak musí i ručně natahovat speciálním klíčem. Na jedno takové natažení by hodiny měly vydržet celých 30 dní.

Tělo hodin je z hliníkového kompozitu s ochranou proti poškrábání a matně černým lakem. Modelu se dokonce otáčejí i kola, ale jezdit s ním po stole asi nikdo chtít nebude. Tyto hodiny jsou totiž extrémně drahé. Jeden kus stojí 29.900 dolarů, tedy v přepočtu 653.000 Kč.

Legendární Cadillac z Krotitelů duchů se dočkal svého Lega. Pro děti už ale moc není

Legendární Cadillac z Krotitelů duchů se dočkal svého Lega. Pro děti už ale moc není

Za podobné peníze koupíte třeba nový Volkswagen Golf ve výbavě Style. To jen tak pro srovnání. Těchto unikátních stolních hodin vznikne pouze 100 kusů. Víte, že vedoucí výtvarného oddělení Anton Gurst se při stavbě vozu nechal inspirovat třeba u proudnicových letadel a strojů ze solných plání?

Volkswagen Golf

Volkswagen Golf je dlouholetým bestsellerem nižší střední třídy v Evropě. Oblibu si získal širokou nabídkou verzí, přívětivou ergonomií a solidními jízdními vlastnostmi. V současnosti je na trhu osmá generace Golfu.

Ceny, výbava, data • Test VW Golf 1.5 eTSI • Minitest VW Golf 2.0 TDI • VW Golf GTI První jízda • VW Golf Variant a Alltrack • VW Golf GTI vs. GTE

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 52 příspěvků
TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
TEST Audi e-tron 55 quattro Sportback: Tichý a hodně nápadný žrout elektřiny

Audi e-tron 55 quattro SB

Audi e-tron jsme tu měli už předloni. Tenkrát jsme s ním vyrazili do Rakouska a zažili pár neočekávaných dobrodružství. Dnes tu máme elegantnější verzi Sportback. Do žádných akcích se ale nehrneme, mrkneme na jeho schopnosti hezky v domácích podmínkách.

10.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 118 příspěvků