Svolávací akce za únor 2019: Není mezi těmito modely i vaše auto? Hrozí i požáry

Může jít o naprostou maličkost, ale také o vskutku závažný problém. Jen za únor provedly automobilky přes třicet svolávacích akcí. Podívejte se, jestli mezi nimi není vaše auto.

Svolávací akce dnes nejsou žádnou výjimkou a měsíčně musí nejrůznější automobilky řešit takových komplikací i hned několik. Podle webu svolávačky.cz a evropského systému EU Rapex tak pouze za minulý měsíc došlo na celkem 31 svolávacích akcí, týkajících se 44 modelů napříč 17 značkami. Souhrn za minulý rok (celkem 288 svolávaček) jsme už dříve rozebírali.

V únoru 2019 byl přitom rekordmanem Mercedes-Benz, u jehož modelů došlo k celkem sedmi akcím. U tříd A a C se například řešily závady na airbagu – chybějící perforace k rozvinutí airbagu spolujezdce a chybné hlášení o detekci dětské sedačky a tedy deaktivaci airbagu. „Céčko“ a také „éčko“ pak muselo řešit závady v oblasti řízení.  

Svolávací akce automobilů v roce 2018. Není mezi nimi i ten váš?

Svolávací akce automobilů v roce 2018. Není mezi nimi i ten váš?

Tři svolávací akce řešila Alfa Romeo (závady na okruhu chlazení a možnost vzniku požáru u Stelvia, brzdy zase u Giulie) a také Audi (starší A6 z roku 2014 hrozil vznik požáru, u A4 a A5 šlo o airbagy). Po dvou svolávacích akcích došlo u Bentley, Dodge, Land Roveru a Porsche (viz níže). Softwarový problém systému eCall řešilo Volvo u skoro celé své modelové řady.

Jaguarů (F-Type, F-Pace, XJ) a Land Roverů (Range Rover, Velar, Discovery) se přesněji týkal vcelku závažný problém se zajišťovacím šroubem řemenice klikové hřídele. Domácí Škoda poté vypsala svolávací akci kvůli vadným opěrkám hlavy u zadních sedadel Octavie. Stejný problém se přitom objevil už minulý rok u Karoqu.

Nejkvalitnější servisy prý mají značky Škoda, VW a Peugeot. Souhlasíte?

Nejkvalitnější servisy prý mají značky Škoda, VW a Peugeot. Souhlasíte?

Ani Porsche, často končící na vrcholech žebříčků spolehlivosti, se tedy v únoru svolávačkám nevyhnulo. Zatímco starší Cayenne, Panamera a 911 mohly nesplňovat platné standardy některých součástek při výrobě vozů, u novějších Macanů a Cayenne (2017 – 2018) se objevil problém s vadnými popruhy vaku na lyže, který nemusel pevně držet na svém místě mezi sedačkami.  

Z jednatřiceti svolávacích akcí za únor 2019 samozřejmě nelze probírat každou. Jestli se mezi zasaženými modely neobjevuje i vaše auto, se můžete podívat zde v kompletním seznamu.

Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 35 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků
Jak jezdí nový Hyundai Ioniq Electric? Ukázal nám to v ráji elektroaut a konopí

Hyundai Ioniq Electric 2019 (první svezení)

Z nabídky modelu Ioniq si vybere každý, koho lákají vozy na alternativní pohon. Elektromobil nedávno prošel faceliftem, aby mohl lépe držet krok s konkurencí. Povedlo se mu to?

31.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 50 příspěvků