Svolávací akce za duben 2019: Nejvíce problémů řešili Citroën, Peugeot a VW

Může jít o naprostou maličkost, ale také o vskutku závažný problém. Za měsíc duben provedly automobilky skoro třicet svolávacích akcí. Podívejte se, jestli se některá z nich netýkala i vašeho auta.

Web svolávačky.cz opět přinesl měsíční rekapitulaci svolávacích akcí, které se za měsíc duben objevily v evropském výstražném systému Rapex. Automobilky musely za uplynulý měsíc řešit dohromady 29 svolávacích akcí, které se dotkly celkem 50 modelů 17 různých značek. „Svolávačky“ dnes prostě nejsou žádnou výjimkou a měsíčně musí automobilky řešit takových komplikací hned několik.

V dubnu vyhlásil nejvíce akcí (celkem pět) Citroën, který se musel zaobírat například špatným svárem karoserie u modelu C3 Aircross, jenž mohl způsobit prodření jednoho z kabelových svazků vozu a tím pádem možný zkrat a požár. Problémy na podvozcích se řešily u modelů C4 Cactus, Jumpy a Spacetourer, zatímco u malého elektromobilu C-Zero zjistil výrobce možnou závadu na brzdovém systému a C4 Aircross se potýkal s chybou systému Stop & Start.

Další MPV na porážku: Citroën C4 Spacetourer končí, místo vyplní C5 Aircross

Další MPV na porážku: Citroën C4 Spacetourer končí, místo vyplní C5 Aircross

U Peugeotu vyhlásili svolávací akce celkem čtyři. Sdílením komponentů pod střechou koncernu PSA se přitom z většiny jednalo o stejné problémy jako u Citroënu. Zasaženy tak byly modely Traveller, Expert a elektrický iOn. Možné riziko požáru se pak objevilo u Peugeotu 5008 kvůli nedostatečné instalaci kabelového svazku motoru.

Volkswagen rozjel v trojici případů akce u modelů Caddy (vadně perforovaný panel nad bočním airbagem, snižující účinnost zařízení), nového Touaregu (vadné vidlice tlumičů, riziko prasknutí) a také Tiguanu (nevhodný materiál zadních pružin, riziko prasknutí a poškození pneumatiky).

Elektrický VW I.D. bude stát minimálně 30 tisíc euro. VW na něm zprvu prodělá

Elektrický VW I.D. bude stát minimálně 30 tisíc euro. VW na něm zprvu prodělá

Svolávací akci rozjelo v dubnu i Ferrari, které za tento měsíc nahnalo do servisů vůbec nejvíce svých modelů. Vadná součástka na systému airbagu je rizikem pro jeho nesprávnou funkčnost u starší řady California, 458, nové 488, starších super GT F12 a jejích derivátů, přičemž stejný problém se může vyskytnou u nového 812 Superfast, praktičtějších modelů FF a GTC4Lusso a také extrémně vzácného speciálu J50, který Ferrari dříve uvedlo pro oslavy působení na japonském trhu.

Mimo již zmíněné výrobce byly svolávací akce oznámeny také u Mercedesu, Seatu, Audi, Dacie, DS, Fordu, Hyundaie, Lamborghini, Land Roveru, Nissanu, Renaultu, Subaru a Volva. Jestli se mezi zasaženými modely neobjevuje i vaše auto, se můžete podívat zde v kompletním seznamu.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

včera | Svět motorů | 36 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků