Svolávací akce za duben 2019: Nejvíce problémů řešili Citroën, Peugeot a VW

Může jít o naprostou maličkost, ale také o vskutku závažný problém. Za měsíc duben provedly automobilky skoro třicet svolávacích akcí. Podívejte se, jestli se některá z nich netýkala i vašeho auta.

Web svolávačky.cz opět přinesl měsíční rekapitulaci svolávacích akcí, které se za měsíc duben objevily v evropském výstražném systému Rapex. Automobilky musely za uplynulý měsíc řešit dohromady 29 svolávacích akcí, které se dotkly celkem 50 modelů 17 různých značek. „Svolávačky“ dnes prostě nejsou žádnou výjimkou a měsíčně musí automobilky řešit takových komplikací hned několik.

V dubnu vyhlásil nejvíce akcí (celkem pět) Citroën, který se musel zaobírat například špatným svárem karoserie u modelu C3 Aircross, jenž mohl způsobit prodření jednoho z kabelových svazků vozu a tím pádem možný zkrat a požár. Problémy na podvozcích se řešily u modelů C4 Cactus, Jumpy a Spacetourer, zatímco u malého elektromobilu C-Zero zjistil výrobce možnou závadu na brzdovém systému a C4 Aircross se potýkal s chybou systému Stop & Start.

Další MPV na porážku: Citroën C4 Spacetourer končí, místo vyplní C5 Aircross

Další MPV na porážku: Citroën C4 Spacetourer končí, místo vyplní C5 Aircross

U Peugeotu vyhlásili svolávací akce celkem čtyři. Sdílením komponentů pod střechou koncernu PSA se přitom z většiny jednalo o stejné problémy jako u Citroënu. Zasaženy tak byly modely Traveller, Expert a elektrický iOn. Možné riziko požáru se pak objevilo u Peugeotu 5008 kvůli nedostatečné instalaci kabelového svazku motoru.

Volkswagen rozjel v trojici případů akce u modelů Caddy (vadně perforovaný panel nad bočním airbagem, snižující účinnost zařízení), nového Touaregu (vadné vidlice tlumičů, riziko prasknutí) a také Tiguanu (nevhodný materiál zadních pružin, riziko prasknutí a poškození pneumatiky).

Elektrický VW I.D. bude stát minimálně 30 tisíc euro. VW na něm zprvu prodělá

Elektrický VW I.D. bude stát minimálně 30 tisíc euro. VW na něm zprvu prodělá

Svolávací akci rozjelo v dubnu i Ferrari, které za tento měsíc nahnalo do servisů vůbec nejvíce svých modelů. Vadná součástka na systému airbagu je rizikem pro jeho nesprávnou funkčnost u starší řady California, 458, nové 488, starších super GT F12 a jejích derivátů, přičemž stejný problém se může vyskytnou u nového 812 Superfast, praktičtějších modelů FF a GTC4Lusso a také extrémně vzácného speciálu J50, který Ferrari dříve uvedlo pro oslavy působení na japonském trhu.

Mimo již zmíněné výrobce byly svolávací akce oznámeny také u Mercedesu, Seatu, Audi, Dacie, DS, Fordu, Hyundaie, Lamborghini, Land Roveru, Nissanu, Renaultu, Subaru a Volva. Jestli se mezi zasaženými modely neobjevuje i vaše auto, se můžete podívat zde v kompletním seznamu.

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

včera | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků