Svolávací akce Volva je obří ironie. 2,2 milionu aut musí do servisu kvůli pásům

O nic tak závažného sice nejde, přesto ale bude muset Volvo svolat do servisů miliony svých aut.

Určitou hladinu ironie zde nelze přehlédnout. Průkopník automobilové bezpečnosti má totiž ve svých autech problém s jedním ze základních bezpečnostních prvků. Jak informovala agentura Reuters, švédské Volvo bude muset svolat do servisů na 2,2 milionu svých aut z důvodu možného problému na konstrukci předních bezpečnostních pásů.

V novém Volvu nepojedete více než 180 km/h. Omezovače jsou oficiálně tady

V novém Volvu nepojedete více než 180 km/h. Omezovače jsou oficiálně tady

Masivní svolávací akce bude největší v historii značky a zasáhne majitele modelů S60, S60L, S60CC, V60, V60CC, XC60, V70, XC70, S80 a S80L, a to z dlouhého rozmezí výrobních let 2006 až 2019. Volvo uvádí, že se jedná o potencionální problém s ocelovým kabelem připojeným k předním bezpečnostním pásům, u kterého může v určitých případech dojít k únavě materiálu.

Celá akce je tedy preventivní a Volvo nechce nic podcenit. Poškození kabelu by mohlo eventuálně znamenat snížení účinnosti bezpečnostního pásu. S ohledem na počet zasažených aut však k žádným incidentům či zraněním spojeným s tímto problémem dosud nedošlo.

Volvo XC100 odhaluje první detaily. Čekejte sexy elektromobil pro 4 pasažéry

Volvo XC100 odhaluje první detaily. Čekejte sexy elektromobil pro 4 pasažéry

Volvo bude kontaktovat jednotlivé majitele vozů a zvát je k bezplatné opravě do servisů. Serveru lidovky.cz uvedla Petra Doležalová z českého zastoupení Volva, že u nás se bude svolávací akce týkat 13.885 vozů vyrobených ve zmíněných letech 2006 až 2019. Novější modely zasaženy nejsou.

Výši finančních nákladů na provedení této obří svolávací akce nebude Volvo komentovat, uvedl Reuters mluvčí automobilky.  

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

včera | Vladimír Kadera | 22 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků