Svolávací akce trápí koncern Volkswagen i BMW. Postiženo je i 1000 vozů Škoda v ČR, nejezdíte v nich také?

Letošní čtvrtletí je na svolávací akce zvláště bohatý. Závažné problémy mohou mít koncernové vozy Volkswagen a Škoda. Ani BMW nevyřešilo problém trvající od roku 2020.

BMW řešilo závažný problém s vysokonapěťovou baterií u 11 plug-in hybridních modelů už od srpna 2020. Majitelům bylo doporučeno, aby vozy kabelem vůbec nenabíjeli a nastavili maximální nabití baterie na 30 %. Svolávací akce se nejprve vztahovala na 4460 vozidel, na podzim se problém mohl týkat ještě dalších 26.700 automobilů. Bohužel se zdá, že problémy ve výrobě nebyly zcela odstraněny.

V systému Rapex se objevila zpráva o možné závadě u 5035 plug-in hybridních BMW X5 vyrobených v období od 17. ledna 2020 do 22. února 2021. Důvodem je možné znečištění při výrobě baterií, které mohou při plném nabití způsobit zkrat a následný požár. Informace uvedl web Svolávačky.cz.

Problémy má i domácí Škoda Auto, respektive celý koncern Volkswagen. Technici hledají vadné pojistky zhruba u 42.571 vozidel po celém světě. Konkrétně se jedná o modely Volkswagen Golf, Tiguan, Passat, Arteon a T7 vyrobených mezi lety 2019 až 2022.

Stejný problém se může vyskytnout u 22.000 vozů Škoda Octavia iV, Octavia RS iV a Superb iV. Z toho 1000 se nachází v České republice. Tři stovky z nich jsou přímo ve vlastnictví automobilky. V rámci všech značek patřících do koncernu se hovoří až o 118.000 automobilech.  Vadná pojistka v případě přepjetí okruhu nezafunguje a je znám případ jednoho Volkswagenu Golf, který vlivem této závady začal hořet.

Další dvě svolávací akce nás mohou nechat relativně klidnými, jedině že byste měli opravdu smůlu. U některých individuálně dovezených Hond Accord a Civic (výroba 2005-2014) hrozí prasknutí hnací hřídele. Závažná hrozba platí pro přibližně půl milionu kusů. Dalšími postiženými jsou Lexusy NX vyrobené mezi lety 2021 a 2022, které mají v oblasti tlumičů přední nápravy vynechané sváry při svařování karoserie.

Škoda

Škoda Auto je největší česká automobilka. Vychází ze společnosti Laurin & Klement založené v roce 1895, od roku 1990 je součástí skupiny Volkswagen Group.

Škoda Fabia • Škoda ScalaŠkoda Rapid • Škoda Octavia  Škoda Superb • Škoda Yeti • Škoda Kodiaq • Škoda Citigo • Škoda Kamiq • Škoda Karoq • Škoda Enyaq iV

Diskuze (3) Další článek: Lamborghini ukázalo okruhový speciál Huracán EVO 2. Přebírá si DNA produkční verze STO

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta Volkswagen na Heureka.cz