Svolávací akce za březen 2019: Rizika požáru řešili u Audi, Volva i Ferrari

Může jít o naprostou maličkost, ale také o vskutku závažný problém. Za měsíc březen provedly automobilky skoro třicet svolávacích akcí. Podívejte se, jestli se některá z nich netýkala i vašeho auta.

Web svolávačky.cz opět přinesl měsíční rekapitulaci svolávacích akcí, které se za měsíc březen objevily v evropském výstražném systému Rapex. Automobilky musely za uplynulý měsíc řešit dohromady 29 svolávacích akcí, které se dotkly 60 modelů celkem 18 různých značek. „Svolávačky“ dnes prostě nejsou žádnou výjimkou a měsíčně musí automobilky řešit takových komplikací hned několik

V březnu vyhlásil nejvíce akcí (celkem pět) Mercedes-Benz, který se musel zaobírat například rizikem požáru u dodávek Sprinter kvůli možné poruše relé žhavicí svíčky. U pick-upu třídy X mohlo být nedostatečně upevněno tažné zařízení a SUV GLE hrozilo za jízdy upadnutí vadného spoileru na zádi.

Mercedes-Benz otevřel svůj první závod v Rusku. Na zahájení produkce dorazil i Putin

Mercedes-Benz otevřel svůj první závod v Rusku. Na zahájení produkce dorazil i Putin

Za Mercedesem je pak BMW, u něhož se objevila čtveřice problémů týkajících se modelů X5 a X7 (špatně utažené šrouby předních sedaček nebo pásů), staré řady 5 E39 (problémy s airbagy), X1 (vadné uchycení zadních světel) a také nejnovějšího roadsteru Z4 (riziko zablokování pedálu plynu).

Nejčastěji museli v březnu do servisu i modely od Audi, Fordu, Peugeotu a Volva. Přesněji u Audi a Volva byly předmětem vady na palivovém vedení – únik paliva na palivové liště a praskliny na hadicích. Výrobci se tedy u velkého počtu svých modelů obávali možnosti vzniku požáru.

Jaguar Land Rover pod křídly PSA? Šéf francouzského koncernu se této myšlence nebrání

Jaguar Land Rover pod křídly PSA? Šéf francouzského koncernu se této myšlence nebrání

Svolávacím akcím se však nevyhnuli ani majitelé mnohem dražších vozů. Minulý měsíc totiž provedlo velkou akci také Ferrari, které rovněž řešilo nebezpečí vzniku požáru mnoha svých modelů. Jednalo se o vadný odlučovač plynových par, přes který je dodáváno palivo do motoru. Tento problém se týkal například i vzácného LaFerrari Aperta.

Modely Discovery, Range Rover Sport, Evoque a Velar od Land Roveru se ukázaly na listu „svolávaček“ také. Automobilka u vozů starých poslední tři roky zjistila možnou závadu na naftových motorech o objemu dvou litrů, které by mohly emitovat nadměrné množství CO₂ a tedy v provozu nesplňovat emisní normy.

Ze zmíněných 29 svolávacích akcí za březen 2019 se samozřejmě nelze zabývat každou. Jestli se mezi zasaženými modely neobjevuje i vaše auto, se můžete podívat zde v kompletním seznamu.

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

včera | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků