Svolávací akce za březen 2019: Rizika požáru řešili u Audi, Volva i Ferrari

Může jít o naprostou maličkost, ale také o vskutku závažný problém. Za měsíc březen provedly automobilky skoro třicet svolávacích akcí. Podívejte se, jestli se některá z nich netýkala i vašeho auta.

Web svolávačky.cz opět přinesl měsíční rekapitulaci svolávacích akcí, které se za měsíc březen objevily v evropském výstražném systému Rapex. Automobilky musely za uplynulý měsíc řešit dohromady 29 svolávacích akcí, které se dotkly 60 modelů celkem 18 různých značek. „Svolávačky“ dnes prostě nejsou žádnou výjimkou a měsíčně musí automobilky řešit takových komplikací hned několik

V březnu vyhlásil nejvíce akcí (celkem pět) Mercedes-Benz, který se musel zaobírat například rizikem požáru u dodávek Sprinter kvůli možné poruše relé žhavicí svíčky. U pick-upu třídy X mohlo být nedostatečně upevněno tažné zařízení a SUV GLE hrozilo za jízdy upadnutí vadného spoileru na zádi.

Mercedes-Benz otevřel svůj první závod v Rusku. Na zahájení produkce dorazil i Putin

Mercedes-Benz otevřel svůj první závod v Rusku. Na zahájení produkce dorazil i Putin

Za Mercedesem je pak BMW, u něhož se objevila čtveřice problémů týkajících se modelů X5 a X7 (špatně utažené šrouby předních sedaček nebo pásů), staré řady 5 E39 (problémy s airbagy), X1 (vadné uchycení zadních světel) a také nejnovějšího roadsteru Z4 (riziko zablokování pedálu plynu).

Nejčastěji museli v březnu do servisu i modely od Audi, Fordu, Peugeotu a Volva. Přesněji u Audi a Volva byly předmětem vady na palivovém vedení – únik paliva na palivové liště a praskliny na hadicích. Výrobci se tedy u velkého počtu svých modelů obávali možnosti vzniku požáru.

Jaguar Land Rover pod křídly PSA? Šéf francouzského koncernu se této myšlence nebrání

Jaguar Land Rover pod křídly PSA? Šéf francouzského koncernu se této myšlence nebrání

Svolávacím akcím se však nevyhnuli ani majitelé mnohem dražších vozů. Minulý měsíc totiž provedlo velkou akci také Ferrari, které rovněž řešilo nebezpečí vzniku požáru mnoha svých modelů. Jednalo se o vadný odlučovač plynových par, přes který je dodáváno palivo do motoru. Tento problém se týkal například i vzácného LaFerrari Aperta.

Modely Discovery, Range Rover Sport, Evoque a Velar od Land Roveru se ukázaly na listu „svolávaček“ také. Automobilka u vozů starých poslední tři roky zjistila možnou závadu na naftových motorech o objemu dvou litrů, které by mohly emitovat nadměrné množství CO₂ a tedy v provozu nesplňovat emisní normy.

Ze zmíněných 29 svolávacích akcí za březen 2019 se samozřejmě nelze zabývat každou. Jestli se mezi zasaženými modely neobjevuje i vaše auto, se můžete podívat zde v kompletním seznamu.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 70 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků