Svolávací akce za březen 2019: Rizika požáru řešili u Audi, Volva i Ferrari

Může jít o naprostou maličkost, ale také o vskutku závažný problém. Za měsíc březen provedly automobilky skoro třicet svolávacích akcí. Podívejte se, jestli se některá z nich netýkala i vašeho auta.

Web svolávačky.cz opět přinesl měsíční rekapitulaci svolávacích akcí, které se za měsíc březen objevily v evropském výstražném systému Rapex. Automobilky musely za uplynulý měsíc řešit dohromady 29 svolávacích akcí, které se dotkly 60 modelů celkem 18 různých značek. „Svolávačky“ dnes prostě nejsou žádnou výjimkou a měsíčně musí automobilky řešit takových komplikací hned několik

V březnu vyhlásil nejvíce akcí (celkem pět) Mercedes-Benz, který se musel zaobírat například rizikem požáru u dodávek Sprinter kvůli možné poruše relé žhavicí svíčky. U pick-upu třídy X mohlo být nedostatečně upevněno tažné zařízení a SUV GLE hrozilo za jízdy upadnutí vadného spoileru na zádi.

Mercedes-Benz otevřel svůj první závod v Rusku. Na zahájení produkce dorazil i Putin

Mercedes-Benz otevřel svůj první závod v Rusku. Na zahájení produkce dorazil i Putin

Za Mercedesem je pak BMW, u něhož se objevila čtveřice problémů týkajících se modelů X5 a X7 (špatně utažené šrouby předních sedaček nebo pásů), staré řady 5 E39 (problémy s airbagy), X1 (vadné uchycení zadních světel) a také nejnovějšího roadsteru Z4 (riziko zablokování pedálu plynu).

Nejčastěji museli v březnu do servisu i modely od Audi, Fordu, Peugeotu a Volva. Přesněji u Audi a Volva byly předmětem vady na palivovém vedení – únik paliva na palivové liště a praskliny na hadicích. Výrobci se tedy u velkého počtu svých modelů obávali možnosti vzniku požáru.

Jaguar Land Rover pod křídly PSA? Šéf francouzského koncernu se této myšlence nebrání

Jaguar Land Rover pod křídly PSA? Šéf francouzského koncernu se této myšlence nebrání

Svolávacím akcím se však nevyhnuli ani majitelé mnohem dražších vozů. Minulý měsíc totiž provedlo velkou akci také Ferrari, které rovněž řešilo nebezpečí vzniku požáru mnoha svých modelů. Jednalo se o vadný odlučovač plynových par, přes který je dodáváno palivo do motoru. Tento problém se týkal například i vzácného LaFerrari Aperta.

Modely Discovery, Range Rover Sport, Evoque a Velar od Land Roveru se ukázaly na listu „svolávaček“ také. Automobilka u vozů starých poslední tři roky zjistila možnou závadu na naftových motorech o objemu dvou litrů, které by mohly emitovat nadměrné množství CO₂ a tedy v provozu nesplňovat emisní normy.

Ze zmíněných 29 svolávacích akcí za březen 2019 se samozřejmě nelze zabývat každou. Jestli se mezi zasaženými modely neobjevuje i vaše auto, se můžete podívat zde v kompletním seznamu.

Volvo

Volvo je švédský výrobce osobních a nákladních automobilů, autobusů a stavebních strojů. Vznikl v roce 1915, od 1944 používá současný název.

V roce 1999 Volvo prodalo svoji divizi osobních automobilů Fordu. Ten ji v roce 2010 postoupil čínské společnosti Geely Automobile.

Volvo S90 • Volvo S60 • Volvo V60 • Volvo XC90 • Volvo XC60 • Volvo XC40

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

včera | Jiří BaborskýOndřej Mára | 45 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků