Svolávací akce za březen 2019: Rizika požáru řešili u Audi, Volva i Ferrari

Může jít o naprostou maličkost, ale také o vskutku závažný problém. Za měsíc březen provedly automobilky skoro třicet svolávacích akcí. Podívejte se, jestli se některá z nich netýkala i vašeho auta.

Web svolávačky.cz opět přinesl měsíční rekapitulaci svolávacích akcí, které se za měsíc březen objevily v evropském výstražném systému Rapex. Automobilky musely za uplynulý měsíc řešit dohromady 29 svolávacích akcí, které se dotkly 60 modelů celkem 18 různých značek. „Svolávačky“ dnes prostě nejsou žádnou výjimkou a měsíčně musí automobilky řešit takových komplikací hned několik

V březnu vyhlásil nejvíce akcí (celkem pět) Mercedes-Benz, který se musel zaobírat například rizikem požáru u dodávek Sprinter kvůli možné poruše relé žhavicí svíčky. U pick-upu třídy X mohlo být nedostatečně upevněno tažné zařízení a SUV GLE hrozilo za jízdy upadnutí vadného spoileru na zádi.

Mercedes-Benz otevřel svůj první závod v Rusku. Na zahájení produkce dorazil i Putin

Mercedes-Benz otevřel svůj první závod v Rusku. Na zahájení produkce dorazil i Putin

Za Mercedesem je pak BMW, u něhož se objevila čtveřice problémů týkajících se modelů X5 a X7 (špatně utažené šrouby předních sedaček nebo pásů), staré řady 5 E39 (problémy s airbagy), X1 (vadné uchycení zadních světel) a také nejnovějšího roadsteru Z4 (riziko zablokování pedálu plynu).

Nejčastěji museli v březnu do servisu i modely od Audi, Fordu, Peugeotu a Volva. Přesněji u Audi a Volva byly předmětem vady na palivovém vedení – únik paliva na palivové liště a praskliny na hadicích. Výrobci se tedy u velkého počtu svých modelů obávali možnosti vzniku požáru.

Jaguar Land Rover pod křídly PSA? Šéf francouzského koncernu se této myšlence nebrání

Jaguar Land Rover pod křídly PSA? Šéf francouzského koncernu se této myšlence nebrání

Svolávacím akcím se však nevyhnuli ani majitelé mnohem dražších vozů. Minulý měsíc totiž provedlo velkou akci také Ferrari, které rovněž řešilo nebezpečí vzniku požáru mnoha svých modelů. Jednalo se o vadný odlučovač plynových par, přes který je dodáváno palivo do motoru. Tento problém se týkal například i vzácného LaFerrari Aperta.

Modely Discovery, Range Rover Sport, Evoque a Velar od Land Roveru se ukázaly na listu „svolávaček“ také. Automobilka u vozů starých poslední tři roky zjistila možnou závadu na naftových motorech o objemu dvou litrů, které by mohly emitovat nadměrné množství CO₂ a tedy v provozu nesplňovat emisní normy.

Ze zmíněných 29 svolávacích akcí za březen 2019 se samozřejmě nelze zabývat každou. Jestli se mezi zasaženými modely neobjevuje i vaše auto, se můžete podívat zde v kompletním seznamu.

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Opel Astra 1.4 Turbo CVT

Kompaktní Opel se při aktuálním faceliftu velmi výrazně změnil, jakkoli to tak na první pohled nevypadá. Všechny motory jsou nyní výhradně tříválcové a ten nejsilnější se pojí s převodovkou CVT. Zní to vám to jako zaručený recept na mizérii na kolech?

dnes | Petr Schnagl | 18 příspěvků
Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik