Světové Auto roku 2020 (WCOTY) se blíží do finále. Porsche už teď ví, že zvítězilo

O titul Světové auto roku 2020 už bojují pouze tři vozy. V dalších kategoriích ankety si ale k vítězství sebevědomě míří Porsche.

Po vyhlášení Evropského auta roku 2020 se pomalu a jistě schyluje k vyhlášení další prestižní ankety. Vrcholem letošních cen World Car Awards je opět zvolení Světového auta roku 2020 (WCOTY). Organizátoři ankety na základě poroty 86 motoristických novinářů z celého světa teď přestavují finální trojici vozů, která se o titul utká.

Evropským Autem roku 2020 je Peugeot 208! Porazil elektrické Porsche i Teslu

Evropským Autem roku 2020 je Peugeot 208! Porazil elektrické Porsche i Teslu

Ačkoliv v posledních letech podobným anketám dominují elektromobily, ve finální trojce WCOTY se možná překvapivě žádné elektrické auto neobjevuje. Novináři tak svým testováním zvolili jako poslední trojici SUV Kia Telluride, Mazdu CX-30 a Mazdu 3.

Odhalení vítěze kategorie WCOTY se dozvíme 8. dubna na autosalonu v New Yorku, kde bude probíhat kompletní ceremoniál World Car Awards. Vítěze se tedy dozvíme i ve vedlejších kategoriích jako Světové městské, luxusní nebo sportovní auto roku, přičemž samostatná cena bude předávána i za nejlepší design roku.

Porsche 911 Turbo S oficiálně: Má 650 koní a odkazuje na legendu ze sedmdesátek

Porsche 911 Turbo S oficiálně: Má 650 koní a odkazuje na legendu ze sedmdesátek

A co se týče právě sportovního auta roku 2020, zde jede Porsche plnou silnou vpřed, jelikož mezi poslední trojicí finalistů se objevují pouze modely německé automobilky – 718 Spyder/Cayman GT4, 911 a Taycan. Porsche má tedy alespoň jednu výhru během  World Car Awards v kapse. Nová 911 se pak objevuje také v kategorii luxusních vozů, kde má šanci na titul i elektrický Taycan, který může být nakonec oceněn i za nejlepší design roku.

Na přehled finalistů v jednotlivých kategoriích se podívejte v galerii.

Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 74 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků
TEST Audi S8 TFSI quattro (420 kW): Lepší sportovní limuzína tu ještě nebyla!

Audi S8 TFSI quattro 420 kW

Specifikace testovacích automobilů se často vejdou na jeden papír velikosti A4. K testovanému Audi S8 bylo takových papírů 26.

19.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků