Světe div se, odpočet DPH nakonec i pro BMW 130i

V průběhu minulého týdne jsme vám přinesli informaci o možnosti zakoupení jedničkového BMW ve verzi N1, tedy jakožto nákladního vozidla s možností odpočtu DPH. Tato možnost měla platit pro všechny modely bez výjimky, jak se však v průběhu týdne ukázalo, přestavba na "dodávku" byla u BMW 1 k dispozici pouze u čtyřválcových modelů. Ačkoli jsme u modelu 130i dostali informaci "zatím ne", nevěřili jsme, že by se někdy obrátila v "ano", u nejsilnějších verzí není možnost přestavby na N1 obvyklá. Tento týden nás ale vyvedl z omylu, odpočet DPH je nakonec možný u všech verzí a BMW 130i se tak může hrdě hlásit do boje o titul o nejoostřejší "dodávky" vůbec. Pokud preferujete rychlý a zábavný převoz dlaždiček k zákazníkovi, bude BMW 130i N1 tou správnou volbou...

Základní cena vozu se po odpočtu daně a započtení ceny za přepážku za zadní sedadla dostává pod 870 tisíc Kč. To už je za vůz s dynamikou BMW 130i cena velmi zajímavá.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 27 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků