Svět přišel o jedno z 25 unikátních hyperaut. Zničil jej údajně zdrogovaný milionář

Gemballa Mirage GT je homologační speciál vycházející z Porsche Carrera GT. Nyní už je o jeden kus méně.

V ulicích New Yorku se stala dopravní nehoda, při které byl zničen velmi vzácný vůz Gemballa Mirage GT. Řidič ve vysoké rychlosti ztratil kontrolu nad vozem a narazil do vozu stojícího u kraje silnice. Po nárazu se okolo vozu začal shromažďovat dav, ale řidič i s nabouraným vozem odjel a po chvíli opět naboural. Webu Carscoops místní policie sdělila, že řidičem byl majitel vozu Benjamin Chen.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

This guy is crazy 😜

Příspěvek sdílený TURNPIKE RACING LEAGUE®️ (@trlrace),

Chen bude souzen za rychlou a bezohlednou jízdu. V době nehody byl prý i pod vlivem drog. Chen je známý americký milionář, který má velkou zálibu v rychlých autech. Navíc je spoluzakladatelem prestižní akce goldRush Rallye. Několik superaut i vlastní. Po tomto incidentu přišel o zřejmě nejvzácnější. Jeho Gemballa Mirage GT totiž byla jedna z pouhých pětadvaceti vyrobených.

Gemballa Mirage GT je upravená verze stuttgartského hyperauta Porsche Carrera GT. Vyrobili jich přesně pětadvacet, aby vůz mohli homologovat do vytrvalostních závodů a utkat se s těmi nejlepšími třeba ve 24 Hodin Le Mans. Mirage GT dostal například karbonové doplňky karoserie pro lepší proudění vzduchu.

Už i Gemballa chystá Porsche 911 do terénu. Nákresy ukazují skutečnou bestii

Už i Gemballa chystá Porsche 911 do terénu. Nákresy ukazují skutečnou bestii

Atmosférický desetiválec byl vyladěný na 670 koní a 630 N.m točivého momentu. Vůz dokáže akcelerovat na stovku za 3,7 sekundy, dosahuje maximální rychlosti 335 km/h a má manuální převodovku. Benjamin Chen svůj vůz aktivně využíval a objevil se na řadě videí na Youtube. Z nehody se už vůz nejspíš nevzpamatuje. Chen by měl být naštěstí v pořádku.

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 48 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků