Suzuki SXForce SX4: superostré překvapení

Suzuki přivezlo na SEMA autoshow zajímavý koncept v podobě sedanu SX4, který dostal speciální jméno SXForce. A jak správně tušíte, nic obyčejného to nebude. Automobilka ve spolupráci s Road Race Motorsports a Santa Fe springs postavila ostrý speciál, který dostal pod kapotu kompresorem přeplňovaný čtyřválec s objemem dva litry a výkonem 250 koní.

Mnoho částí vozu bylo vyrobených z lehkých a pevných uhlíkových vláken. Prvky vozu uvnitř braly inspiraci u motocyklů a z modelu GSX-R1000 pochází dokonce i výfukový systém. Speciální SX4 dostala vzadu obří přítlačné křídlo a lehká osmnáctipalcová kola s černo-oranžovým designem, které jen přispívají k nevšednímu vzhledu celého vozu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Suzuki SXForce SX4

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků