Suzuki Swift také s trvalým náhonem na všechna kola (doplněno info)

V segmentu malých vozů není mnoho těch, které se mohou pochlubit náhonem na všechna kola. Přitom část zákazníku právě toto řešení i u malých aut vyžaduje. Suzuki jim vyjde vstříc a připraví i pro svůj nejmenší model náhon na všechna kola. Swift AWD bude používat tovární náhon, který bude pouze modifikován pro použití v takto malém voze. Swift AWD bude v počátku spojen s benzínovým motorem 1,3 o výkonu 68 kW (92 k). Maximální rychlost, jakou tato čtyřkolka vyvine má hodnotu 167 km/h, což je o 8 km/h méně, než kolik dokáže verze s předním náhonem. Spotřeba by měla vzrůst o 0,1 až 0,2 litru na 100 km, dle provozu. Nový Swift 4x4 by se měl objevit na trhu v průběhu tohoto roku.

Dle nejnovějších informací by měl být příplatek, ve verzi GLX, za náhon na všechna kola okolo 950 eur bez daně. Tedy okolo 33 000 Kč s DPH. Cena Swiftu 5D s motorem 1,3 ve výbavě GLX a náhonem na všechna by se měla pohybovat okolo 375 000 Kč. (doplněno 7.2.2006)

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků