Suzuki Swift má po faceliftu. Na výběr je ze dvou hybridů a sleduje celé okolí

Suzuki Swift se po třech letech na trhu obléká do nového kabátku. První na řadě je samozřejmě domácí Japonsko.

Aktuální generace Suzuki Swift se představila v roce 2017. S blížící se polovinou životního cyklu se tak v domácím Japonsku představila kompletní modernizace. Po uvedení na tamní trh se novinka rozroste i na ostatní trhy, mezi kterými jsme pochopitelně i my.

Český dealer Suzuki nechá vydražit silně nedostatkové Jimny. Pomůže dobré věci

Český dealer Suzuki nechá vydražit silně nedostatkové Jimny. Pomůže dobré věci

Zatím se tedy můžeme podívat, jaké novinky nás u roztomilého hatchbacku s největší pravděpodobností čekají. Přední část vozu prošla několika výraznými změnami. Předně jde o nový nárazník s agresivnějším vzhledem, kterému pomáhá spodní sportovně tvarovaná část. Zatím ale na všech fotografiích nový vůz nápadně připomíná japonskou specifikaci RS, která je na tamním trhu k mání už od počátku výroby.

Jak přesně tedy vůz bude vypadat na evropských trzích, zatím nelze s jistotou určit. S velkou pravděpodobností se k nám ale dostane nová barevná paleta, která se rozšířila o oranžovou metalízu Flame Orange Pearl s černou střechou a žlutou Rush Yellow s taktéž černou střechou. Nové jsou i designy litých kol.

Suzuki pokračuje v elektrifikaci. Nový hybrid přináší vlastně jen samá pozitiva

Suzuki pokračuje v elektrifikaci. Nový hybrid přináší vlastně jen samá pozitiva

Nahoře v galerii najdete i fotografii z brožury, kde si můžete prohlédnout všechny barevné varianty. Uvnitř se Swift tolik nezměnil. Přidalo se jen pár možností obložení palubní desky a nová čalounění sedadel. Vítanou novinkou je pak parkovací kamera s rozhledem okolo celého vozu. 

Zajímavé jsou novinky v japonské motorové nabídce. Ta zahrnuje již známý mild-hybridní systém SHVS a také plnohodnotný hybrid s elektromotorem o výkonu 16 koní a 30 N.m točivého momentu. Na podrobnější informace si ale budeme muset ještě počkat.

Suzuki

Suzuki je japonský výrobce automobilů a motocyklů. Michio Suzuki založil v roce 1909 společnost vyrábějící tkací stroje, první prototyp automobilu vznikl až v roce 1937.

Suzuki má své továrny i v Indii, Pákistánu nebo Maďarsku, spolupracuje s řadou automobilek.

Suzuki Ignis • Suzuki Swift • Suzuki Vitara • Suzuki S-Cross

Za volantem Škody Octavia RS Combi 2.0 TSI: Kabel nechte Bruselu, berte tuhle!

Škoda Octavia RS Combi 2.0 TSI

Vyzkoušeli jsme Škodu Octavia RS. Tu správnou Škodu Octavia RS. A tady je pár důvodů, proč byste se měli zajímat právě o verzi, o které si dnes budeme povídat.

včera | Jan Mička | 75 příspěvků
Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

3.  12.  2020 | Jan Mička | 106 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků