Suzuki Swift má po faceliftu. Na výběr je ze dvou hybridů a sleduje celé okolí

Suzuki Swift se po třech letech na trhu obléká do nového kabátku. První na řadě je samozřejmě domácí Japonsko.

Aktuální generace Suzuki Swift se představila v roce 2017. S blížící se polovinou životního cyklu se tak v domácím Japonsku představila kompletní modernizace. Po uvedení na tamní trh se novinka rozroste i na ostatní trhy, mezi kterými jsme pochopitelně i my.

Český dealer Suzuki nechá vydražit silně nedostatkové Jimny. Pomůže dobré věci

Český dealer Suzuki nechá vydražit silně nedostatkové Jimny. Pomůže dobré věci

Zatím se tedy můžeme podívat, jaké novinky nás u roztomilého hatchbacku s největší pravděpodobností čekají. Přední část vozu prošla několika výraznými změnami. Předně jde o nový nárazník s agresivnějším vzhledem, kterému pomáhá spodní sportovně tvarovaná část. Zatím ale na všech fotografiích nový vůz nápadně připomíná japonskou specifikaci RS, která je na tamním trhu k mání už od počátku výroby.

Jak přesně tedy vůz bude vypadat na evropských trzích, zatím nelze s jistotou určit. S velkou pravděpodobností se k nám ale dostane nová barevná paleta, která se rozšířila o oranžovou metalízu Flame Orange Pearl s černou střechou a žlutou Rush Yellow s taktéž černou střechou. Nové jsou i designy litých kol.

Suzuki pokračuje v elektrifikaci. Nový hybrid přináší vlastně jen samá pozitiva

Suzuki pokračuje v elektrifikaci. Nový hybrid přináší vlastně jen samá pozitiva

Nahoře v galerii najdete i fotografii z brožury, kde si můžete prohlédnout všechny barevné varianty. Uvnitř se Swift tolik nezměnil. Přidalo se jen pár možností obložení palubní desky a nová čalounění sedadel. Vítanou novinkou je pak parkovací kamera s rozhledem okolo celého vozu. 

Zajímavé jsou novinky v japonské motorové nabídce. Ta zahrnuje již známý mild-hybridní systém SHVS a také plnohodnotný hybrid s elektromotorem o výkonu 16 koní a 30 N.m točivého momentu. Na podrobnější informace si ale budeme muset ještě počkat.

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

včera | Jan Mička | 33 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 75 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků