Suzuki Swift DZire: malý sedan je na světě

Suzuki rozšiřuje nabídku verzí malého modelu Swift. Na zádi hatchbacku přibyl kufr a my můžeme být rádi, že k nám nezamíří.

Jen těžko by se našel malý sedan, který by svým designem působil vyváženě a dobře. Máme zde kufrový Renault Clio v podobě Thalie, byla zde Fabie v provedení sedan a další modely, o kterých se dá říci vše, jen ne to, že vypadají skvěle.

U Suzuki vznikl sedan stejnou metodou. Na záď hatchbacku se prostě „navaří” kufr, zadní C sloupek se trochu protáhne a je zde další varianta. Ta ovšem vznikla v Indii ve společnosti Maruti Suzuki, což je výrobce vozů Suzuki určených pro indický trh, kde se bude tento model vyrábět a prodávat.

Hlavní výhodou verze sedan má být větší, byť hůře přístupný zavazadelník. Ten má objem zhruba 450 litrů dle verze a provedení a celková délka vozu pak vzrostla na stále kompaktních 4 130 mm.

O pohon vozu se bude starat dvojice motorů. Benzínový čtyřválec 1,3 o výkonu 64 kW (87 k) a točivém momentu 113 Nm a naftový agregát 1,3 s výkonem 55 kW (75 k) a točivý momentem 190 Nm. Oba motory pak přenáší výkon na přední kola prostřednictvím pětistupňového manuálu.

Vůz je prozatím určen jen pro indický trh, ale může se stát, že se objeví i jinde. Přece jenom uhlazený mini sedan by se dobře prodával téměř kdekoli...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Suzuki Swift DZire
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků