Suzuki Swift 4x4 za minimální příplatek; bohužel jen na Slovensku

Ačkoliv v oficiálním slovenském ceníku ještě Swift s pohonem všech nefiguruje, některé autosalony ho již mají v předváděcím arzenálu. Verze 1.3 GLX 4x4 (u nás totéž jako výbava GL) se na Slovensku prodává za 399 tisíc Sk, což je jen o 20 tisíc Sk více, než za kolik koupíte verzi s pohonem předních kol. Přepočítáno na české koruny jde o příplatek jen o málo převyšující 15 tisíc! Ve standardní výbavě tohoto modelu jsou např. přední airbagy, ABS, CD přehrávač, dálkové ovládání centrálu či přední okna a zrcátka v elektrice. Pohon všech kol je řešen čistě elektronicky - když je potřeba, připojí se. Swift oproti SX4 nemá možnost náhon 4x4 napevno uzavřit.

Doplněno: V Česku bude model 1.3 GLX stát 389 900 Kč, což je o 50 000 Kč více, než kolik zaplatíte za předokolku. Nutno dodat, že zatímco v Česku je nejvyšší výbava GLX, na Slovensku je to GS. Pokud si chcete koupit čtyřkolku, je vhodnější si zajet na Slovensko, kde vás model ve srovnatelné výbavě jako naše GL přijde jen na cca 305 tisíc.

Tip: Test Switu 1.3 GL.

 

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 24 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků