Suzuki Swift 4x4 za minimální příplatek; bohužel jen na Slovensku

Ačkoliv v oficiálním slovenském ceníku ještě Swift s pohonem všech nefiguruje, některé autosalony ho již mají v předváděcím arzenálu. Verze 1.3 GLX 4x4 (u nás totéž jako výbava GL) se na Slovensku prodává za 399 tisíc Sk, což je jen o 20 tisíc Sk více, než za kolik koupíte verzi s pohonem předních kol. Přepočítáno na české koruny jde o příplatek jen o málo převyšující 15 tisíc! Ve standardní výbavě tohoto modelu jsou např. přední airbagy, ABS, CD přehrávač, dálkové ovládání centrálu či přední okna a zrcátka v elektrice. Pohon všech kol je řešen čistě elektronicky - když je potřeba, připojí se. Swift oproti SX4 nemá možnost náhon 4x4 napevno uzavřit.

Doplněno: V Česku bude model 1.3 GLX stát 389 900 Kč, což je o 50 000 Kč více, než kolik zaplatíte za předokolku. Nutno dodat, že zatímco v Česku je nejvyšší výbava GLX, na Slovensku je to GS. Pokud si chcete koupit čtyřkolku, je vhodnější si zajet na Slovensko, kde vás model ve srovnatelné výbavě jako naše GL přijde jen na cca 305 tisíc.

Tip: Test Switu 1.3 GL.

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků