Suzuki už má zase kombi! Swace vychází z Corolly TS a je zbraní pro boj s emisemi

Druhý model Suzuki, který využívá techniky Toyoty, už míří do ČR. Tentokrát potěší zájemce o praktické kombi.

Co Suzuki započalo s SUV Across, teď pokračuje dalším modelem, který kompletně vychází z již existujícího modelu Toyoty. Učebnicový příklad snižování nákladů a sdílení techniky mezi dvěma automobilkami teď ukazuje i nové kombi Suzuki Swace. Výchozí model je opět zřejmý, koukáte na přeznačkovanou Toyotu Corolla Touring Sports.

Kromě toho, že je Swace návratem klasického kombi do nabídky Suzuki (objem kufru 596 litrů), jde taktéž o první full-hybridní model značky s možností čistě elektrické jízdy. Na místě pod kapotou totiž v Suzuki rovněž zůstalo pohonné ústrojí v kombinaci 1,8litrového čtyřválce, elektromotoru a malé baterie o kapacitě 3,6 kWh.

Suzuki se spřáhlo s Toyotou. Do ČR míří plug-in hybrid Across s technikou RAV 4!

Suzuki se spřáhlo s Toyotou. Do ČR míří plug-in hybrid Across s technikou RAV 4!

Suzuki zatím plné technické údaje nezveřejnilo, ale každopádně mluvíme o hybridní osmnáctistovce, která v Toyotě zajišťuje systémový výkon 122 koní (90 kW) a točivý moment 142 N.m. Jednotka je spojena s automatickou převodovkou e‑CVT a v závislosti na konkrétní situaci automaticky přepíná mezi jízdou na benzin, na elektřinu nebo na oba zdroje energie současně.

V interiéru Swace se také nic zásadního od původní Toyoty neliší, samozřejmě kromě znaků Suzuki či lehce pozměněného středu volantu. Infotainment s 8palcovou dotykovou obrazovkou trčí do prostoru, umí rozhraní Apple CarPlay a Android Auto. V přihrádce na středovém tunelu nechybí odkládací přihrádka pro bezdrátové dobíjení telefonu.

Suzuki Vitara a S-Cross teď koupíte s řadou bonusů. Značka vám přispěje i na palivo

Suzuki Vitara a S-Cross teď koupíte s řadou bonusů. Značka vám přispěje i na palivo

Nakonec si Suzuki vypůjčuje přirozeně i řadu bezpečnostních a asistenčních systémů Toyoty. Ve výbavě kombíku tak najdete inteligentní parkovací asistent, systém automatického krizové brzdění s detekcí chodců a cyklistů, sledování pohybu za vozem při couvání, funkci udržování jízdy v pruhu a rozpoznávání dopravních značek, sledování mrtvého úhlu nebo adaptivní tempomat.

České cenovky Suzuki Swace zatím neznáme, prodej modelu započne během zimy letošního roku. Ale pro představu, Toyota Corolla Touring Sports s hybridem 1.8 u nás začíná na částce 637.900 Kč.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 45 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků