Suzuki už má zase kombi! Swace vychází z Corolly TS a je zbraní pro boj s emisemi

Druhý model Suzuki, který využívá techniky Toyoty, už míří do ČR. Tentokrát potěší zájemce o praktické kombi.

Co Suzuki započalo s SUV Across, teď pokračuje dalším modelem, který kompletně vychází z již existujícího modelu Toyoty. Učebnicový příklad snižování nákladů a sdílení techniky mezi dvěma automobilkami teď ukazuje i nové kombi Suzuki Swace. Výchozí model je opět zřejmý, koukáte na přeznačkovanou Toyotu Corolla Touring Sports.

Kromě toho, že je Swace návratem klasického kombi do nabídky Suzuki (objem kufru 596 litrů), jde taktéž o první full-hybridní model značky s možností čistě elektrické jízdy. Na místě pod kapotou totiž v Suzuki rovněž zůstalo pohonné ústrojí v kombinaci 1,8litrového čtyřválce, elektromotoru a malé baterie o kapacitě 3,6 kWh.

Suzuki zatím plné technické údaje nezveřejnilo, ale každopádně mluvíme o hybridní osmnáctistovce, která v Toyotě zajišťuje systémový výkon 122 koní (90 kW) a točivý moment 142 N.m. Jednotka je spojena s automatickou převodovkou e‑CVT a v závislosti na konkrétní situaci automaticky přepíná mezi jízdou na benzin, na elektřinu nebo na oba zdroje energie současně.

V interiéru Swace se také nic zásadního od původní Toyoty neliší, samozřejmě kromě znaků Suzuki či lehce pozměněného středu volantu. Infotainment s 8palcovou dotykovou obrazovkou trčí do prostoru, umí rozhraní Apple CarPlay a Android Auto. V přihrádce na středovém tunelu nechybí odkládací přihrádka pro bezdrátové dobíjení telefonu.

Nakonec si Suzuki vypůjčuje přirozeně i řadu bezpečnostních a asistenčních systémů Toyoty. Ve výbavě kombíku tak najdete inteligentní parkovací asistent, systém automatického krizové brzdění s detekcí chodců a cyklistů, sledování pohybu za vozem při couvání, funkci udržování jízdy v pruhu a rozpoznávání dopravních značek, sledování mrtvého úhlu nebo adaptivní tempomat.

České cenovky Suzuki Swace zatím neznáme, prodej modelu započne během zimy letošního roku. Ale pro představu, Toyota Corolla Touring Sports s hybridem 1.8 u nás začíná na částce 637.900 Kč.

Suzuki

Suzuki je japonský výrobce automobilů a motocyklů. Michio Suzuki založil v roce 1909 společnost vyrábějící tkací stroje, první prototyp automobilu vznikl až v roce 1937.

Suzuki má své továrny i v Indii, Pákistánu nebo Maďarsku, spolupracuje s řadou automobilek.

Suzuki Ignis • Suzuki Swift • Suzuki Vitara • Suzuki S-Cross

Diskuze (31) Další článek: Suzuki Vitara a S-Cross teď koupíte s řadou bonusů. Značka vám přispěje i na palivo

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,